Kolejny wygłup niesfornego człowieka czy misterny plan Grzegorza Schetyny? Lech Wałęsa oświadczył dziś rano, że nie zamierza głosować na Koalicję Obywatelską, zwracając się jednocześnie do jej elektoratu z apelem o wsparcie Polskiego Stronnictwa Ludowego.

– Nie mogę sobie wyobrazić, by tak zdolny polityk jak Kosiniak-Kamysz, jak i ludzie wsi nie mieli miejsca w parlamencie – napisał Lech Wałęsa na Facebooku.

Były prezydent przyznaje, że jego wolta ma związek z obecnymi rankingami poparcia dla partii politycznych. – Wobec ostatnich, prezentowanych wyników różnych sondaży proszę publicznie PO, o zwolnienie mnie z danego publicznie słowa, że będę głosował na PO – rzekł Wałęsa.

Pojawia się pytanie – skąd ta zmiana sympatii? Oczywiście można założyć, że to typowy Wałęsa – chimeryczny i nieodpowiedzialny, ale uwagę zwraca deklaracja byłego prezydenta, który mówi, że „nie wyobraża sobie, by Kosiniak-Kamysz ani PSL nie weszli do Sejmu”. Potrzeba podtrzymania żywota ludowców wyrażona ustami Wałęsy może być elementem planu Grzegorza Schetyny, który zakłada, że jeśli do Sejmu swoje reprezentacje wprowadzi pięć formacji,  a poparcie dla PiS nie przekroczy 41-42 proc., wówczas partia Kaczyńskiego nie będzie dysponować samodzielną większością, co w przypadku fiaska jej rozmów koalicyjnych z Konfederacją, daje cień szansy na przejęcie władzy przez opozycję.<

PSL cieszy się obecnie w sondażach poparciem na poziomie 4-6 proc.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Wałęsa strzelił focha, bo Grześ skrytykował jego słowa. początkowo bił brawo na stojąco, ale mina mu zrzedła i przestraszył się skutków. stąd to delikatne potępienie. Kamysz szybko się zreflektował, że poparcie Wałęsy dla PSL, to pocałunek śmierci i też wystąpienie skrytykował. i Lech odpowiedział drugim fochem- usunął wpis z poparciem. kabaret. profilaktycznie reszta opozycji też się odcieła. wykazali czujność, której zabrakło Kosiniakowi.

  2. Czy on wie, że właśnie poparł także Kukiza? I czy Kukiz cieszy się z poparcia Wałęsy?
    I najciekawsze: jakich to konstrukcji słowno-nielogicznych użyje tzw liberalna publicystyka z GazWybem, Newsweekiem, Onetem i naTematem na czele, żeby ciemnemu, kodowsko-peowskiemu ludowi wytłumaczyć, co tym razem Lechu miał na myśli i dlaczego znowu miał rację. Na razie znalazłem opinie że to głęboko przemyślany, chytry plan mający na celu pomóc PSL-owi przekroczyć próg wyborczy bo to „na pewno” osłabi PiS.
    Otwieram browarka i czekam. Jeszcze trzy dni xD

    1. A czego spodziewasz się po elektryku z uprawnieniami na półtora wolta?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Większość Ukraińców opowiada się za zastąpieniem prezydenta Zełenskiego szefem parlamentu

Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii (KMIS) przeprowadził ogólnoukraińskie badanie …