Z Ryszardem Petru na czele, czy też bez – Nowoczesna niezmiennie jest największym sojusznikiem Prawa i Sprawiedliwości. Wiceprzewodniczący tej formacji postanowił przypomnieć społeczeństwu dlaczego głosowanie na PiS jest najlepszym pomysłem z punktu widzenia interesu socjalnego przeciętnego człowieka.

Witold Zembaczyński, wiceprzewodniczący Nowoczesnej / youtube.com

Portal Polskie Radio wyszczególnił wywiad z Witoldem Zembaczyńskim jako jedną z najważniejszych wypowiedzi piątkowego poranka. Trudno się dziwić dziennikarzom „dobrej zmiany”, bo słowa czołowego polityka partii opozycyjnej są bardzo korzystne dla obozu władzy. Zembaczyński pokazał, że jego ugrupowanie nie wyciągnęło żadnych wniosków zarówno z sukcesu PiS, jak i nędzy własnych notowań (7 proc. w ostatnim sondażu).

Wiceprzewodniczący Nowoczesnej zapowiedział, że po przejęciu władzy, kiedykolwiek to nastąpi, jego partia zlikwiduje program Rodzina 500+. Dlaczego politycy ze stajni Katarzyny Lubnauer, ponoć zdolniejszej liderki od Ryszarda Petru, chcą skasować największy w historii III RP transfer socjalny, który przyczynił się do wzrostu poziomu życia najgorszej sytuowanych obywateli i redukcji ubóstwa? Zembaczyński dał do zrozumienia, że targetem jego partii jest klasa średnia, a ta jest grupą najbardziej pokrzywdzoną przez program, który określił jako „niesprawiedliwy i opresyjny wobec klasy średniej”.
Co Nowoczesna proponuje w zamian? Ulgę podatkową, oczywiście tylko dla pracujących. Z „Zamiana zasiłku na ulgę podatkową ma zachęcić Polaków do aktywności zawodowej, bo jako Nowoczesna chcemy Polski aktywnej i bogatej, a nie żyjącej na zasiłkach. Możemy to zrobić tak, jak w 500 plus, Polacy dostawaliby pieniądze na konta co miesiąc. Ulga podatkowa wypłacana wraz z wynagrodzeniem” – powiedziała w listopadzie parlamentarzystka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska (N).
Dziś rano Witold Zembaczyński dał do zrozumienia, że jego ugrupowania najlepiej wie kto ma świadczenia zasługuje, a kto nie. – Będzie więcej pieniędzy dla tych, którzy są aktywni i będzie sprawiedliwie dla tych, którzy powinni otrzymać tę pomoc – zapewnił.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Gdyby posłowie Nowośmiesznej wiedzieli kiedy zamknąć gęby być może mieliby dalej te swoje 15% poparcia a tak……………. Jak nie Rysiek z sześcioma królami to mycha agresorka z jakimsik dictum, jak nie Wielgus (ta to już bije rekordy w głupim kłapaniu paszczą) to tera grubiutki Zembaczyński, jak…………………………………………………………..
  Zaprawdę powiadam wam lewicowe ludki Kaczyński i Owsiak będą „Do końca świata a nawet jeden dzień dłużej”, Owsiak z powodu dobrej roboty którą wykonuje a Kaczor z powodu durnowatej opozycji polityczno — dziennikarskiej.

 2. Nie dziwota, w polskich warunkach tzw. ”klasa średnia” oznacza de facto wyższą, więc nie mają znaczenia nędzne sondaże, grunt że neoliberalny pasożyt spłaca tym frycowe sponsorom którzy mają kasę i skoro byli w stanie wypromować od zera takie zero jak Rysiek ”sześciu króli” wraz z jego formacją miernot to czemu by nie mieli powtórzyć numeru, byle tylko nadal ujadali po linii i bazie ?

 3. „który przyczynił się do wzrostu poziomu życia najgorszej sytuowanych obywateli i redukcji ubóstwa?”

  Nie do wiary, ktoś naprawdę w to wierzy?

  1. No na przykład ja w to wierzę bo zazwyczaj wierzę w to co widzę na własne oczy.

  2. mnie jako osobę wykonującą zawód wolny w tej chwili PiS podniósł podatek, żeby mieć na 500+. w ogóle to na co te pińcet złotych niedlugo bedzie starczać przy tak rosnących cenach? trzeba chyba bedzie dać tym najuboższym 1ysiąc pińcet plus, tylko ska wziąć? pewnie można dodrukować, ale można też takim jak ja i jeszcze innym pracującym podatek podnieść, końća tej chujni niue widać … i to bez względu na to czy u koryta jest prawica, centrum, czy lewica ….

  3. Ja.

   A jeżeli sam nie zauważyłeś to przeczytaj raport GUS.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Afgański ruch oporu u bram największych miast, gwałtowne walki

Wojska afgańskich kolaborantów okupacji USA-NATO przeżywają ciężkie chwile. Narodowa koali…