Dziś w stolicy Dolnego Śląska został zatrzymany 28-letni mężczyzna, który najprawdopodobniej w ostatni piątek brutalnie pobił lewicowego publicystę i wykładowcę akademickiego, Przemysława Witkowskiego.

„Dziś funkcjonariusze pionu kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, dokonali zatrzymania 28-latka mieszkańca Wrocławia, który podejrzewany jest o pobicie mężczyzny, do którego doszło 25 lipca br. w rejonie mostu Trzebnickiego. Mężczyzna ten, w wyniku czynności procesowych, został rozpoznany przez pokrzywdzonego i teraz zostanie doprowadzony do prokuratury w celu przedstawiania zarzutu” – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie wrocławskiej policji.

Witkowski rozpoznał w podejrzanym człowieka, który w piątek zadał mu kilkadziesiąt ciosów, w większości głowę.

Do napadu doszło w okolicach Mostu Trzebnickiego. Publicysta wraz z partnerką, jadąc na rowerach rozmawiali o agresywnych, wykluczających napisach namalowanych na murze (m.in. „niszcz marksizm kulturowy”). Wymianie zdań przysłuchiwał się mężczyzna, który krótko potem dopadł Witkowskiego, łamiąc mu nos, kość policzkową i kość jarzmową.

Witkowski złożył zawiadomienie na policji i w prokuraturze. Zaznaczył, że atak był motywowany ideologicznie, jednak napastnik nie rozpoznał w nim osoby publicznej.

Na zdarzenie zareagował prezydent Wrocławia.

„Jestem wstrząśnięty i zasmucony pobiciem Przemysław Witkowski. We Wrocławiu walczyliśmy, walczymy, walczyć będziemy z jakimikolwiek przejawami nietolerancji, homofobią, mową nienawiści, faszyzmem. Chcę powiedzieć wszystkim homofobom, „prawdziwym Polakom” i neofaszystom, że Wrocław nie jest Waszym domem. Wszelkimi dostępnymi środkami będziemy we Wrocławiu walczyć z tą zarazą. Jednocześnie chciałbym zaapelować do rządu polskiego – w wielu sprawach się różnimy, ale z całą pewnością nie jeśli chodzi o troskę o Polskę, o naszą wolność i nasze bezpieczeństwo. Apeluję niech walka z tego typu zachowaniami będzie wspólnym działaniem i racją stanu, bez względu na poglądy i różnice, które miedzy nami występują” – napisał Jacek Sutryk.

paypal

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Gdyby to był faktycznie drechol, taki jak niektórzy z mojego blokowiska to po ,,kilkudziesięciu ciosach w większości w głowę” panem redaktorem musiałby chirurg ze dwie godziny się zajmować szyjąc rozwalone łuki brwiowe i składając rozklepany na miazgę nochal, nie wspominając już że do dziś miałby ślepka zapuchnięte jak po pogryzieniu przez szerszenie i wary grzechotki i solidne braki w uzębieniu.
    Jednak czego nie robi się dla propagandy i autopromocji. Osobiście znam lepsze metody lansu niż wystawianie michy do oklepania. Ale cóż o gustach się podobno nie dyskutuje.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Kobiety zareagowały błyskawicznie. Tysiące osób na demonstracjach. „Wolność wyboru zamiast terroru”

Rozpoczęła się kolejna fala protestów przeciwko drakońskiemu wyrokowi Trybunału Przyłębski…