Grupa dzieci uczestnicząca w debacie historycznej w Sejmie RP musiała opuścić budynek z powodu przypinek na ubraniach, które zostały uznane przez funkcjonariuszy PiS i IPN za nieprawomyślne. Były to m.in. znaczki Razem i Parady Równości. – Kuchciński przy pomocy straży marszałkowskiej dał warszawskim uczniom lekcje z cenzury – skomentowała incydent Marcelina Zawisza z Partii Razem.

„Wyjątkowo małe i żałosne” – tak jeden z użytkowników Facebooka podsumował zachowanie straży marszałkowskiej podczas poniedziałkowego finału imprezy organizowanej wspólnie przez IPN i Sejm. Podczas II Ogólnopolskiego Turnieju Debat Historycznych częśc młodych ludzi miała na sobie przypinki, które przyciągnęły uwagę działaczy pionu ideologicznego. Tęczowa flaga i logotyp Razem raziły w oczy pisowskich specjalistów od poprawności politycznej tak bardzo, że postawili dziecko ultimatum: albo zdejmujecie znaczki, albo musicie wyjść. Młodzież oczywiście z godnością opuściła budynek.
Centrum Informacyjne Sejmu w kuriozalnym komunikacje tłumaczy, że chodziło o względy bezpieczeństwa, jak i powagę miejsca. Za ocenzurowaniem dzieci stał nie kto inny jak Marek Kuchciński, marszałek Sejmu.

Sprawę nagłośniła i skomentowała Marcelina Zawisza z Razem. „Reprezentanci szkoły chcieli pokazać, że nie zgadzają się na język nienawiści i pogardy, którym posługują się rządzący. Żeby zamanifestować swoje poparcie dla postulatów równości i solidarności, mieli ze sobą przypinki” – napisała na Facebooku działaczka. „PiS daje młodym uczniom lekcję cenzury. W państwie rządzonym przez Jarosława Kaczyńskiego nie ma miejsca na empatię, solidarność, troskę o drugiego człowieka. Albo wyznaje się poglądy jedynie słuszne, albo wypada się z gry. Gdyby obnosili się ze swoją sympatią do mordercy Łupaszki, siali nienawiść do uchodźców albo krzyczeli, że Unię Europejską należy zniszczyć, PiS przywitałby ich z otwartymi rękami” – zauważa Zawisza.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Co za brednie. PiS jest od zawsze za UE (i przed referendum akcesyjnym, i w dobie wprowadzania traktatu lizbońskiego; zaś ostatnio Kaczyński nazwał przeciwników UE „szkodnikami”).
    PiS również forsuje w Polsce (w tym wprowadza do przedszkoli i szkół) sodomię, a nawet dyplomacja rządu PiS (wraz z innymi państwami Zachodu) bierze aktywny udział na arenie ONZ w naciskach na opierające się sodomii państwa afrykańskie, aby się na nią otworzyły.
    PiS przebił już nawet pod tym względem rząd PO-PSL.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Dziesiątki tysięcy robotników na ulicach Buenos Aires w proteście przeciwko polityce rządu

Tłumy robotników, związkowców i lewicowych aktywistów wyszły we wtorek na ulice stolicy Ar…