W Paragwaju zgwałconej przez ojczyma 10-latce odmówiono aborcji. Amnesty International protestuje.


Minister zdrowia Paragwaju Antonio Barrios podjął szokującą decyzję, odmawiając wykonania zabiegu aborcji zgwałconej 10-latce, która zorientowała się, że jest w piątym miesiącu ciąży, gdy trafiła na pogotowie z silnymi bólami brzucha. Matka dziewczynki oraz Amnesty International usiłują wywrzeć nacisk na rządzących, by zmienili decyzję. Tymczasem kobietę oskarżono o współudział w molestowaniu seksualnym córki poprzez brak sprawowania należytej opieki i aresztowano. Prokurator Monalisa Munoz wydała również nakaz aresztowania 42-letniego sprawcy gwałtu.

Dziewczynka nie może zostać poddana zabiegowi usunięcia ciąży, ponieważ nie zezwala na to restrykcyjne prawo obowiązujące w Paragwaju. Dopuszcza ono możliwość przeprowadzenia aborcji w przypadku, gdy zagrożone jest życie kobiety, tymczasem lekarze prowadzący ciążę stwierdzili, że „dziewczynka czuje się dobrze, jej zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo”. Prawo nie chroni ofiar gwałtu i molestowania ani nie dopuszcza przerwania ciąży z powodu wykrycia wad genetycznych czy rozwojowych u płodu.

Działacze Amnesty International uważają, że przesłanki prawne do legalnego przerwania ciąży w tym przypadku jak najbardziej zachodzą i że należy potraktować go tak, jakby zagrożone było życie matki. Mówi o tym artykuł 109 tamtejszego prawa karnego. – Zarówno fizyczny, jak i psychiczny koszt zmuszenia tej dziewczynki do kontynuowania niechcianej ciąży jest równoznaczny z poddawaniem jej torturom – mówi aktywistka Guadalupe Marengo. – Dziewczynka otrzymuje niezbędną opiekę i pomoc – odpowiada minister zdrowia. – Mieszka w ośrodku dla młodych matek, jej stan zdrowia jest monitorowany.

Według ostatniego raportu ONZ w Paragwaju każdego dnia przychodzi na świat 2-3 dzieci, których matki nie ukończyły jeszcze 14 lat i są ofiarami przemocy seksualnej.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Szybkie i niezawodne usługi pomocy finansowej
    Jesteśmy agencją kredytów, które świadczy usługi kredytowe na finansowanie projektów. Nasze oferty są dostępne na imprezę sumę 5000euros do maksymalnie 70 milionów euro zwrotnych przy oprocentowaniu 3% rocznie w okresie wyboru .Aby skorzystać z naszych usług, prosimy o kontakt z naszym biurem mail na adesse: matiandra@mail.ru

  2. Szybkie i niezawodne usługi pomocy finansowej
    Jesteśmy agencją kredytów, które świadczy usługi kredytowe na finansowanie projektów. Nasze oferty są dostępne na imprezę sumę 5000euros do maksymalnie 70 milionów euro zwrotnych przy oprocentowaniu 3% rocznie w okresie wyboru .Aby skorzystać z naszych usług, prosimy o kontakt z naszym biurem mail na adesse: matiandra@mail.ru~~dobj

  3. Za rok takie historie będą dotyczyć naszych dziesięciolatek już Kaczyński z Korwinem i Kukizem się o to zatroszczą…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Izrael kazał ewakuować drugie co do wielkości miasto Strefy Gazy

Do Chan Junus (ang. Khan Younis) drugiego co do wielkości miasta w Strefie Gazy, uchodźcy …