Według dzisiejszego „SuperExpressu” padły już konkretne propozycje zmian w zasadach wypłacania świadczeń 500+. Na razie są jednak nieoficjalne. Zostaną ogłoszone 14 kwietnia podczas konwencji PiS.

W tym tygodniu media nie przestawały spekulować na temat ewentualnych zmian zasad 500+. „SE” przedstawia konkrety: ma zwiększyć się próg dochodowy, przy którym należy się wypłata świadczenia na pierwsze dziecko z 800 do 1050 zł. Ma zostać wprowadzony limit dochodu na osobę. Obowiązywałby w rodzinach, w których dochód na osobę nie przekracza 3 tys. złotych.

Wypłata świadczenia nie zakończy się – jak teraz – automatycznie – wraz z osiągnięciem pełnoletności dziecka. Będzie można pobierać 500+ nawet do 25. roku życia, jeżeli młody człowiek będzie się do tego czasu kształcić (podobnie jak przy wypłatach rent rodzinnych).

Dziennikarze „SE” stawiają tezę, że poszerzenie kręgu uprawnionych do pobierania 500+ to sposób PiS na poradzenie sobie z ostatnim spadkiem sondaży.  Tylko 28 proc. Polaków zagłosowałoby na PiS – wynika z ostatniego badania Kantar Millward Brown dla „Faktów” TVN i TVN24.

W wywiadzie z „Gazetą Polską” Jarosław Kaczyński zasugerował, że będą kolejne zmiany w polityce społecznej: darmowe leki dla seniorów mają być dostępne już od 70. roku życia. Nie porzucono również ostatecznie pomysły wypłaty 500+ dla seniorów.

Na zmiany w wypłatach 500+ naciskali również analitycy rynku pracy. – Obecne rozwiązanie jest demoralizujące, bo zachęca do życia z zasiłków i pogłębia biedę – stwierdził prof. Adam Noga z Akademii im. Leona Koźmińskiego, zaniepokojony odchodzenie kobiet z pracy. „Zwykli” Polacy widzą to jednak trochę inaczej:

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
    1. Powiedz to Skandynawom i reszcie starej Unii.
      Zasiłki na dzieci, dla bezrobotnych, wyrównywanie standardów dochodowych….dostęp do wszystkich procedur medycznych z aborcją włącznie – to nie jest pomysł AH.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Gorąco w Armenii. Wojsko żąda dymisji premiera

Po sromotnie przegranej wojnie o Górski Karabachu w Armenii wciąż wrze. Ty razem jednak pr…