Fotografia J. Samolińskiej

„Czy rację ma pisarz i dziennikarz Eric Zemmour, który uważa, że lotnictwo francuskie zamiast bombardować syryjską Raqqę powinno zrównać z ziemią Molenbeek?” – pyta nas dzisiaj facebookowa strona „Rzeczpospolitej” („Bombardowanie dzielnicy dywizje pancerne miotacze ognia zrównać z ziemią a brudasów do obozów i deportacja” – odpowiada uprzejmie czytelnik, Andrzej Frątczak, pielęgniarz z Ząbek). Molenbeek to biedna, w dużej mierze zamieszkana przez imigrantów z Maghrebu, zwłaszcza z Maroko, dzielnica Brukseli. Zemmour to francuski dziennikarz i pisarz, skazany we Francji za swoje rasistowskie wypowiedzi; znany też z homofobii i seksizmu. „Rzeczpospolita” była (kiedyś, dawno temu) uważana za najbardziej wyważone i dające się czytać prawicowe medium.

Ciekawe jest to, że w samym artykule, zajawionym takim pytaniem, autorzy – Paweł Marszałkowski i Michał Słonimski – nie nawołują do nalotów dywanowych na biedne dzielnice. Tekst jest oczywiście koszmarnie tendencyjny, jako bohaterów wybrano wyłącznie białych Belgów, którzy wyrzucają z siebie rasistowskie i klasistowskie dykteryjki, zwiększającą się liczbę muzułmańskich sąsiadów nazywając „epidemią”. Faktycznie jest tam cytat z Zemmoura, ale nikt nie pyta na serio, czy jego postulaty powinno się zrealizować. No, ale tekst trzeba było jakoś zareklamować, prawda? Anonimowa osoba obsługująca facebookowy fanpejdż postanowiła być „kontrowersyjna”. Liczy się przecież liczba kliknięć.

A zwierzęca, obrzydliwa islamofobia jest obecnie najlepiej żrącym tematem, zarówno w mediach społecznościowych, jak i zwykłych. Oddajmy głos Miriam Shaded, jest taka ładna, a jej tata urodził się w Syrii, będzie więc świetną ekspertką od migracji. Klik, klik, klik. A co na temat uchodźców ma do powiedzenia Mariusz Pudzianowski, Strongman i idol wielu Polaków? Klik, klik, klik. Epidemia, pasożyty, terroryzm, gwałt, strefa szariatu. Klik, klik, klik. A może zabijmy 90 tys. ludzi, bo mieszkają w dzielnicy, z której pochodzi terrorysta? Klik, klik, klik.

Jak to się dzieje, że nikogo nie obchodzą ludzie tonący w Morzu Śródziemnym? Że tylu ludzi nagle zaczęło nienawidzić zupełnie obcych sobie grup, które nigdy nie wyrządziły im nic złego? Że słowo „uchodźca”, oznaczające osobę uciekającą przed wojną, zaczęło mieć obraźliwy wydźwięk? Że ludzie o ciemniejszym kolorze skóry boją się wychodzić na ulicę? Że w polskim i europejskich parlamentach zasiadają nacjonalistyczne bojówki? Zapytajcie twórcę treści z Facebooka „Rzeczpospolitej” i jego kolegów. Klik, klik, klik.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Czy można sobie wyobrazić piękniejszy prezent propagandowy dla zachodu? Czy te ataki będą miały jakikolwiek fizyczny wpływ na państwa zachodu? (podpowiadam, że zerowy) Zabitych zostało 30 pare ludzi – mniej więcej tyle ile w Polsce ginie w jeden weekend w wypadkach samochodowych. Czy to coś może zmienić? Osłabić gospodarke zachodu? (podpowiadam, że w zerowym stopniu) ALE ZA TO JAKI JEST TERAZ DOSKONAŁY PRETEKST ŻEBY SPOŁECZEŃSTWOM JESZCZE BARDZIEJ ŚRUBĘ PRZYKRĘCIĆ!
  Teraz ludzie znowu przestaną myśleć o tym, że banksterzy ich dymają a będą mieli w głowach jedynie psychozy. Teraz ludzie na własną prośbę będą się pozbawiać resztek praw obywatelskich … . WSPANIAŁA SYTUACJA DLA ZACHODNICH REŻYMÓW!

 2. A co tu za ciołki bezmózgowe wypisują że to wina uchodzców, przecież taliby się przyznały. A uchodzcy uciekają od właśnie państwa islamskiego. Kiedy oczka niedorozwoje chociaż jeden promyk prawdy dostrzegą, że to wina fanatyzmu religijnego?

  1. Napisałbym coś ale już po twoim nicku widzę że odbije się od ściany głupoty.

  2. Tylko to nie są Żydzi uciekający przed Holokaustem. To są naziści wiejący z płonącego Berlina.

 3. Kolejny zamach zorganizowany przez tureckie służby a opłacony przez CIA.

 4. to jeszcze portal lewicowy, czy proislamskie lobby? informacja o dzisiejszym krwawym zamachu w Brukseli – na entym miejscu; ale gdy gdzieś w Polsce kopną w tyłek muzułmanina – czołówka, trzy komentarze i cztery felietony. proszę mi łaskawie powiedzieć, dlaczego ja, lewus i ateista miałbym otwierać granice przed islamem, skoro takich jak ja wyznawcy tej ideolo-religii nazywają zwierzętami i jak zwierzęta ich zarzynają?

  1. ale milczysz gdy turasy masowo mordują Kurdów, a mainstreamowe media w ogóle tym nie wspominają…

 5. Całą odpowiedzialność za zamachy ponoszą Amerykanie i ich sojusznicy.

 6. Gdyby zachód pod przewodem jankesów nie napadł na Irak, Libię, Syrię nie byłoby tej rzeki uchodźców, nie byłoby terroru. Zachód posiał wiatr, więc niech teraz zbiera burzę. Za wszystkie te wydarzenia odpowiedzialność ponoszą terroryści z Waszyngtonu.

 7. Po dzisiejszych atakach bombowych w Brukseli pani , jako przedstawiciela islamofilskiej lewicy jest również moralnie odpowiedzialna za śmierć tych ludzi . To zwierzęcy , obrzydliwy atak na niewinnych ludzi spowodowany tylko i wyłącznie przez ludzi wyznających jedyną słuszną według nich wiarę.

 8. Pobudzana ksenofobia, kryzys czytelnictwa, brak umiejętności rozróżniania wartościowych treści od propagandowych nagonek i wreszcie: zwyczajne zidiocenie społeczeństwa.

 9. To oczywiste skąd taka ostra ksenofobia, ona jest celowo pobudzana. Jak autorka sobie sprawdzi kto sponsoruje ruchy narodowe w Europie……Putin. A jemu chodzi o rozbicie jedności Unii, bo słaba mu już nie podskoczy, płonąca konfliktami wewnętrznymi nienawiści bo tamci piegowaci. Nie robiono nic z religią tylko dawno im coraz większe obszary, a religia nienawidzi wszystkiego co odbiega od jej jedynej prawdy, zasiała ziarno nienawiści. A teraz Putin wysyła Cyryla do Franciszka, gdzie spotkanie jest na Kubie, bo będą podycać ziarno zła, które zasiali, a Putin chodzi i podlewa.

 10. Już od jakiegoś czasu dostrzegam ciekawą tendencję autorów polegającą na odwoływaniu się do wpisów użytkowników umieszczonych na innych portalach. To prymitywna i mało skuteczna próba dewaluacji treści pod którymi owe wpisy są umieszczone. Chyba że oceniając zawartość merytoryczną tego portalu mamy czynić podobnie i powoływać się np: na słowa użytkownika „glob” o pałowaniu buractwa itp.? Sceptycyzm i niechęć do Islamu są jak najbardziej uzasadnione nieuzasadniona natomiast jest miłość pseudo lewicy do tej konkretnej religii. Wobec tonących ludzi ciężko pozostać obojętnym ale należy zadać sobie pytanie czy znaleźli się na tym morzu bo naprawdę nie mieli innego wyjścia? czy może zrobili to z pełną premedytacją uprawiając hazard życiem swoim i życiem swoich bliskich. Nie trzeba być też ekonomicznym geniuszem aby wiedzieć że w tamtych stronach wartość nabywcza Euro jest zdecydowanie większa. Przeznaczając środki na pomoc tam na miejscu można osiągnąć zdecydowanie więcej niż będzie to kiedykolwiek możliwe w Europie. No ale nasza pseudo lewica ma tylko jeden patent na pomoc i tylko jedno rozwiązanie – przyjąć wszystkich jak leci, zasypać problem gotówką i czekać aż kultura rodem ze średniowiecza nas ubogaci a problem się sam rozwiąże. Nic dziwnego że w polskim i wielu europejskich parlamentach zasiadają „nacjonalistyczne bojówki” jeżeli przyjąć że to co reprezentują sobą tutejsi autorzy to poziom i stanowisko lewicy(zdarzają się wyjątki od tej reguły ale niestety zbyt rzadko aby mogły cokolwiek zmienić).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Prawdziwy powód do wstydzenia się za Polskę

Relacja z Parlamentu Europejskiego, kiedy premier polskiego rządu był besztany jak uczniak…