Jeleń

To kolejna odsłona rzezi zwierząt w amerykańskiej bazie w Redzikowie. Dzika zwierzyna zostanie usunięta, najprawdopodobniej zabita, choć może uda się część odłowić. Amerykanie nie przewidują żadnych wyjątków.

Nie Rosjanie, nie terroryści, nie okupowana ludność jest największym zagrożeniem dla amerykańskiej bazy rakietowej w Redzikowie. Okazuje się, że tym, co wywołuje największy lęk dzielnych amerykańskich wojaków są zwierzęta.

Jak pisze „Gazeta Wyborcza”, na terenie najbardziej strzeżonej bazy USA przebywa około 150 zwierząt: dziki, jelenie, sarny, zające, lisy borsuki, jenoty i kuny. Wszystkie one, na żądanie Amerykanów musza zostać zlikwidowane. Czym przewiniły zwierzęta, że zasłużyły na tak surowy wyrok? Przede wszystkim zakłócają spokój żołnierzy USA poprzez przegryzanie kabli i wszczynanie alarmów z tego powodu. No i niszczą bardzo drogie ogrodzenie, naszpikowane elektroniką i wymyślnymi zabezpieczeniami. Kosztowało 40 milionów złotych, jeden panel to 10 tysięcy dolarów.  A dziki z kolei mogą atakować wartowników. Uznano zatem, że nie ma co wystawiać na tak ciężką próbę odwagi amerykańskich sojuszników i zwierzęta trzeba odłowić lub, co bardziej prawdopodobne, odstrzelić.

D o tego jednak potrzebna była zgoda miejscowych samorządowców, którzy jej udzielili, choć, jak twierdzi gazeta, po dyskusji, która miała „burzliwy przebieg”. Nie jest wprawdzie jasne, kto tę burzliwą dyskusje wywołał, skoro jedyną radną, która broniła zwierząt, była Anna Gwiazda z PiS.

– Ja już właściwie nie chcę zabierać na ten temat głosu, bo mi się chce tylko ryczeć – mówiła w trakcie sesji radna Anna Gwiazda. – W sprawie zwierząt w Redzikowie pisałam do Ministerstwa Obrony Narodowej. Jak ministrem był Macierewicz, to mi odpowiedział, co prawda absurdalnie, ale odpisał, a nowy minister Błaszczak już w ogóle nic. Pisałam też do premiera Morawieckiego. Wysłałam mu nasz projekt uchwały z opinią kół łowieckich, bo nawet koła łowieckie stwierdziły, że to jest bestialstwo. Absurdalna rzeź zwierząt. Wojsko wydaje miliardy na samoloty F-35, a nie potrafi zbudować porządnego, monitorowanego ogrodzenia? Przecież można te zwierzęta odgrodzić, a nie od razu zabijać. Ale wojsko jest przeznaczone do zabijania i dla nich zwierzęta to nic”.
Za przyjęciem krwawej uchwały głosowało 21 radnych, czterech wstrzymało się od głosu, a tylko jedna była przeciwko.

Zwierzęta najpierw będzie się próbowało wypłoszyć, ale szanse na powodzenie tej operacji jest niewielka, zatem zastosuje się prostą alternatywę – pozabija się je wszystkie.

Pierwsze protesty społecznych organizacji proekologicznych miały miejsce w 2016 roku, potem w 2017. Jak widać, był czas na rozwiązanie tego problemu.

paypal

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. „Myślę, że autor nie zrozumie tematu”… dopóki jakiś „amerykanin” mu w łeb nie przyj….e.

  2. Myślę, że autor nie zrozumie tematu tak długo, póki mu np. kuna w samochodzie kabli nie przegryzie albo jeleń się nie wp_erdoli na pasie prosto pod dziób samolotu itp itp. Tylko że autor pewnie prawo jazdy i fotel pilota widział wyłącznie w telewizji, dlatego tak ciężkie głupoty gada.

    1. Myślę, że, szanowny kolega Kot nie zrozumie tematu tak długo, póki mu np. jakiś jankes nie rozwali łba swą opancerzoną zabaweczką — jeśliś jest gdzieś w gościach Kocie to „ruki po szwam” i zachowujesz się grzeczniutko oraz kulturalnie chyba że…. Chyba że jesteś jankeskim żołdakiem i wydaje ci się iż cały świat należy do ciebie…..
      Jankeskie ścierwa jako potomkowie angoli odziedziczyli po nich pewną „właściwość”, wiesz jaką? Ano pewien rodowity Irlandczyk zadał mi takie pytanie: „Wiesz dlaczego nad zjednoczonym królestwem słońce nigdy nie zachodzi? Ano tak postanowił dobry bóg aby mięć tych sqrwysynów angoli zawsze na oku a w dzień lepiej widać”…………
      Pozdrawiam.

    2. „Co to jest leci w powietrzu i miałczy? Odp. Kot kopnięty pupę.

  3. No i sprawa się rypła! Już wiadomo, grze chamskie (a wredne) Hamerykańce będą składować te jądra, co je własnie dziki poturczeniec ze swego terenu wyrzucił, a durne polactwo przyjmie i jeszcze podogonie wyliże.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Rosja odpowie na euro-sankcje za Nawalnego

Rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Aleksander Gruszko powiedział dziś, że „decyzja …