Jeżeli Jarosław Kaczyński udziela wywiadu Polskiej Agencji Prasowej, to wywiad taki można traktować jako formę oficjalnego oświadczenia wicepremiera odpowiedzialnego za bezpieczeństwo. Co powiedział Kaczyński?

Przede wszystkim przeciął spekulacje, czy po cichu nie sprzyja antyszczepionkowcom.

Kaczyński przymusi do szczepień?

Kaczyński po pierwsze zadeklarował, że sam jest już w pełni zaszczepiony, a po drugie uprzedził, że rząd nie będzie wyrozumiały wobec ludzi, którzy nie poddadzą się szczepieniom. Na pytanie, czy szczepienia będą obowiązkowe, Kaczyński nie odpowiedział wprost. Zaznaczył jedynie, że „państwo ma obowiązek uczynić wszystko, by doprowadzić do najwyższego stopnia zabezpieczenie przed zarazą. Uważam, że nie można kierować się w tej sytuacji myśleniem o tym, aby nie narażać się jakiejś grupie wyborców”.

To może oznaczać, że wicepremier jest zdeterminowany, by podjąć jakieś radykalne kroki. Uprzedził, że niezaszczepieni „mogą spodziewać się obostrzeń”. Zaproponował też, by wszystkie partie parlamentarne podpisały porozumienie dotyczące wspólnej walki z pandemią.

Rosja inspiruje, Gowin stworzył kryzys

Oczywiście, Kaczyński nie byłby sobą, gdyby inspiracji ostatnich ataków na punkty szczepień nie szukał w Rosji:  (…) część tych napadów jest elementem wojny hybrydowej, a związki ludzi podejmujących się ataków mogą sięgać Rosji”, kompromitował się wicepremier.

Pytany o kryzys w koalicji Kaczyński odpowiedzialność za kryzys i jego możliwe rozwiązanie przełożył na Jarosława Gowina. Powtórzył swe poparcie dla podatków dla najlepiej zarabiających.

Mówiąc o ustawie medialnej (lexTVN) Kaczyński nie odniósł się do sporu miedzy Polska a USA, lecz wskazywał na niebezpieczeństwo kupna jakiegoś medium przez np. biznes narkotykowy, Rosję lub Chiny. O stosunkach ze Stanami Zjednoczonymi mówił w aspekcie Nord Stream 2. Wyraził rozczarowanie porozumieniem w sprawie gazociągu.

Zapowiedział też likwidację Izby Dyscyplinarnej SN. „W ten sposób zniknie przedmiot sportu”, mówił Kaczyński choć nie znikną uwagi UE do majstrowania przy systemie wymiaru sprawiedliwości przez polski rząd.

Wyraził też poparcie dla pomysłu podwyżki wynagrodzeń dla osób zajmujących kierownicze stanowiska w państwie i samorządowców.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Kuriozalna propozycja Bułgarii pod adresem NATO

Groteskowe deklaracje bułgarskich władz na trwającej sesji Zgromadzenia Parlamentarnego NA…