Nazajutrz po wielkim szczycie światowym w Jerozolimie, który miał upamiętnić wyzwolenie obozu Auschwitz, Holokaust i promować „globalną walkę z antysemityzmem”, wznowili pogróżki względem Iranu, jako „najbardziej antysemickiego kraju świata”. Departament Stanu ogłosił, że USA dokonają zamachu na zastępcę zabitego na początku miesiąca gen. Kasema Solejmaniego.

Brian Hook, wikimedia

W czasie jerozolimskiego szczytu prezydent Izraela Reuven Rivlin, premier Benjamin Netanjahu i wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence, powtarzali przed przywódcami innych krajów, jak wielkie zagrożenie dla izraelskiego reżimu kolonialnego stanowi Iran. Miałby on, niczym hitlerowskie Niemcy, dążyć do „nowego Holokaustu”, z powodu swego karygodnego antysemityzmu. Chodzi tu o nową, promowaną na szczycie definicję antysemityzmu, która obejmuje teraz krytykę władz izraelskich, a nierozważny Iran otwarcie pozwala sobie na taką krytykę.

Brian Cook, który w amerykańskim departamencie stanu zajmuje się „kwestią irańską”, nazajutrz po czwartkowym szczycie ogłosił, że Stany Zjednoczone mają zamiar zabić gen. Ismaela Ghaniego, który zastąpił w irańskim Korpusie Strażników Rewolucji zabitego przez Amerykanów gen. Solejmaniego, „antysemitę”, który walczył w Iraku i Syrii przeciw Al-Kaidzie i Państwu Islamskiemu. Cook zaznaczył, że po zabójstwie Solejmaniego „Iran rozumie teraz, że nie może zaatakować Ameryki”, lecz gdyby jednak tego nie rozumiał, zostanie „surowo ukarany”. Gen. Ghani będzie z góry uznany za „odpowiedzialnego za każde szkodzenie interesom amerykańskim w regionie”, co skazuje go na śmierć.

Podobny los czeka sam Iran, gdyż według Hooka, prezydent Trump ma zamiar dać „decydującą odpowiedź”, gdyby Irańczycy zechcieli jakkolwiek zaszkodzić Stanom Zjednoczonym i ich sojusznikom w regionie: Izraelowi i Arabii Saudyjskiej.  W 2018 r. prezydent Trump pod wpływem premiera Netanjahu  zerwał porozumienie atomowe z Iranem i nałożył nań bezprecedensowe sankcje gospodarcze, co stało się przyczyną obecnych napięć.

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Czego by nie mówić o obecnej postawie Żydów, to holocaust jest faktem niepodważalnym, a Iran jest jedynym państwem, które nie uznaje tego faktu.

  2. A ,,społeczność międzynarodowa” – tak skora do opluwania Polski za każde odchylenie od berlińsko-paryskiego dyktatu – to gdzie się podziała?
    Głos odjęło?
    Czy też co bardziej prawdopodobne – właściciel boga dolara nie kazali???

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Francuscy związkowcy gromią „Solidarność’ za mizianie się z Le Pen i Zemmourem. „Zdumienie i obrzydzenie”

Sekretarz Generalny CGT, czyli największej centrali związków zawodowych we Francji, napisa…