dom USA

Co dziesiąta amerykańska rodzina może w najbliższym czasie zostać bez dachu nad głową, alarmują media w Stanach Zjednoczonych.

Te niepokojące dane podało Biuro ds. Ochrony Konsumentów, cytowane przez „The Insider”. Podaje ono, że co dziesiąte gospodarstwo domowe może być w niedługim czasie wyeksmitowane na bruk ze swoich domów lub mieszkań lub stracić możliwość spłacania kredytu hipotecznego. Dotyczyć to może gigantycznej liczby 11 milionów rodzin. Winien jest kryzys gospodarczy wywołany pandemią. I choć Joe Biden obiecuje, że do maja każdy dorosły Amerykanin będzie mógł się zaszczepić, to na razie na kryzys w nieruchomościach to nie wpływa w żaden sposób.

Ogólnie liczony dług tych gospodarstw domowych wynosi obecnie 90 miliardów dolarów.

Obecnie 2,1 miliona rodzin zalega ze spłatą kredytu hipotecznego, a 8,8 miliona z opłatami za wynajem mieszkania lub domu. Średni dług na rodzinie to obecnie 5 tysięcy dolarów.

Zasięg kryzysu może jeszcze się zwiększyć, ponieważ w wielu stanach kończy się właśnie okres ochronny dotyczący zaległości w wypłatach i moratoriów na eksmisje.

Kryzys, jak podkreśla Biuro, jest największy od 2010 roku i ma ciemnoskórą twarz: Afroamerykanie i Amerykanie latynoskiego pochodzenia znajdują się w pętli długów dwa razy częściej niż biali.

Dyrektor amerykańskiego Biura ds. Ochrony Konsumentów Dave Uejio powiedział: „Wiemy, że mali właściciele zmagają się z problemami, ponieważ wielu było zmuszonych sięgnąć po oszczędności lub korzysta z kart kredytowych, aby przetrwać pandemię. Chcemy, aby wszyscy – właściciele domów i najemcy, właściciele i osoby obsługujące kredyty hipoteczne – mieli teraz narzędzia, których potrzebują, aby uniknąć niepotrzebnych eksmisje i przejęcia ”.

Wiele wskazuje na to, że na chceniu się skończy – Biuro nie zaproponowało rządowi żadnych konkretnych działań. Jedyne, co potrafiło zrobić, to zarekomendowało rządowi, by odłożył 100 miliardów dolarów na pomoc dla rodzin zagrożonych bezdomnością.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Indyjscy pracownicy portowi odmówili przeładunku izraelskiej broni

Indyjski związek zawodowy robotników portowych, Water Transport Workers Federation of Indi…