Powinniśmy się już dawno przyzwyczaić, że architekt brutalnej antyspołecznej transformacji gospodarczej po 1989 roku niezmiennie uważa, że brak programów socjalnych jest w porządku. Ale jednak Balcerowicz wciąż zaskakuje swoimi wypowiedziami.

Polityka Balcerowicza przyniosła wielkim grupom Polaków degradację społeczną i materialna na niesłychanym poziomie. Polska gospodarka cofnęła się o dziesięciolecia. Zanim za kierowanie gospodarka wzięli się profesjonaliści, tacy jak prof. Grzegorz Kołodko, idee Balcerowicza wyrządziły niesłychane szkody.

Do dziś Balcerowicz nie potrafi zaakceptować żadnych prospołecznych rozwiązań. W programie portalu wp.pl „Newsroom” poddał totalnej krytyce program PiS „Rodzina 500 plus”. Balcerowicz jest zdania, że jest on moralną, ekonomiczną i społeczną klęską. Nie przyjmuje żadnych argumentów na jego korzyść. Odrzuca fakt, że bieda wśród dzieci zmniejszyła się o kilkadziesiąt procent, zmniejszyła się także liczba osób znajdujących się w skrajnej biedzie. Jaka jest argumentacja negacji?

„Miała być zasadnicza redukcja biedy, w części to się stało, ale za drobną część tej całej sumy można było o wiele skuteczniej zredukować biedę, bo ona nie jest tylko wśród osób z dziećmi”.

Naprawdę Balcerowicz powinien być nieco bardziej oszczędny w opowiadaniu, jak można byłoby efektywniej zwalczyć biedę w społeczeństwie, podczas gdy Polacy pod rządami jego doktryny wciąż pamiętają, jak w praktyce wyglądało „redukowanie biedy” w ówczesnej Polsce.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Koalicji Lewicy może grozić rozpad. Jest kłótnia o „jedynkę” do PE

W cieniu politycznej burzy, koalicja Lewicy staje w obliczu niepewnej przyszłości. Wzrasta…