Przewodnicząca francuskiego Frontu Narodowego Marine Le Pen i jej partia twierdzą, że są ofiarami „bankowej fatwy”. Le Pen, która wczoraj spotkała się z prezydentem Emmanuelem Macronem i poruszyła tę sprawę, zapowiedziała dziś wniesienie skarg przeciw bankom Société Générale i HSBC, które zamknęły nie tylko konta partii, ale i jej osobiste. Wezwała do społecznego bojkotu obu instytucji finansowych.

Marine Le Pen, przegrana uczestniczka drugiej tury tegorocznych wyborów prezydenckich we Francji oskarżyła Société Générale o działania „czysto polityczne”, gdyż bank nie był w stanie podać przyczyny zamknięcia kont partii i jej regionalnych oddziałów. Na konferencji prasowej w Paryżu oświadczyła, że banki prowadzą politykę zmierzającą do sparaliżowania działalności jej ugrupowania.

„Wydaje się, że oligarchia finansowa czuje się chroniona i nawet zachęcana poprzez swą bezkarność do interweniowania we francuską demokrację” – powiedziała Le Pen. Prezydent Macron miał jej wczoraj obiecać, że „przyjrzy się tej sprawie”.

Le Pen była tym bardziej niezadowolona, że zamykanie kont przez banki dotyczy też dyrekcji Frontu Narodowego i jej osobiście. „Dziś rano zadzwonił do mnie Thomas Vandeville, szef HSBC, który kupił ostatnio bank Hervet, w którym miałam konto od ćwierćwiecza, by mnie poinformować, że zamyka moje osobiste konto bez podania przyczyn.”

W związku z oporem banków, Front Narodowy zwrócił się do banku centralnego Francji o wyznaczenie instytucji, która przyjęłaby partyjne konta. Banque de France wyznaczył Crédit du Nord, lecz ów bank odmawia przyjmowania partyjnych składek z kart kredytowych i bankowych.

Front Narodowy od lat zmaga się z francuskimi bankami, które regularnie odmawiały mu kredytów.

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. z Wall Street biegną sznurki wprawiające zainstalowane w Berlinie i Paryżu marionetki . Jeśli cokolwiek im zagraża to się ukręca łeb raz dwa. Zostają bajeczki o demokracji

  2. Oligarchia finansowa w pierwszej linii walki z faszyzmem. Proletariusze wszystkich krajów – wspierajcie swoich bankierów w imię jedności sił antyfaszystowskich

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Indyjscy pracownicy portowi odmówili przeładunku izraelskiej broni

Indyjski związek zawodowy robotników portowych, Water Transport Workers Federation of Indi…