Trzy osoby zatrudnione w rzeźni Prime Food w Przechlewie w woj. pomorskim odpowiedzą przed sądem za znęcanie się nad zwierzętami. Sprawa została ujawniona przez aktywistów Fundacji Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! i BASTA Inicjatywy na Rzecz Zwierząt. Prokuratura Rejonowa w Lęborku właśnie przesłała do sądu akt oskarżenia.

Aktywiści przyjrzeli się rozładunkowi i transportowi zwierząt do przechlewskiej rzeźni podczas siedmiu wyjazdów w 2017 r. Nagrali wstrząsające filmy. Widać na nich, jak osoby zatrudnione przez firmę Poldanor SA oraz inne podmioty traktują świnie. Obrońcy praw zwierząt udokumentowali szereg przypadków kopania i bicia zwierząt, uderzania ich poganiaczami (także w głowę), wchodzenia na grzbiety zwierząt, ciągnięcia ich za uszy. Nagrania pokazują, że świnie podczas transportu i rozładunku są tak zestresowane, że wchodzą jedne na drugie i przeraźliwie kwiczą.

Firma Poldanor SA po tym, gdy sprawa stała się głośna w mediach, zgłosiła się do prokuratury z podejrzeniem popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzętami. Wydała również oświadczenie, w którym zapewniała, że chodziło o absolutnie jednostkowe przypadki.

Prawdziwość tych wyjaśnień sprawdzi są. Akt oskarżenia, jaki prokuratura w Lęborku przesłała do Sądu Rejonowego w Człuchowie, dotyczy trzech pracowników.

Pracownicy są oskarżeni o popełnienie przestępstwa związanego ze znęcaniem się nad zwierzętami, z punktu mówiącego o biciu zwierząt przedmiotami twardymi i ostrymi, biciu po głowie i dolnej części brzucha. Jeden pracownik jest dodatkowo oskarżony o przepędzanie zwierząt w sposób powodujący ich zbędne cierpienie i stres – tłumaczą na swoim profilu na Facebooku aktywiści ruchu VIVA!

Podobna sprawa, również wszczęta dzięki śledztwu przeprowadzonemu przez VIVę! i BASTĘ, dotyczy rzeźni Agryf w Szczecinie. Tam zarzuty prokuratorskie postawione zostały 12 osobom. Tam również zatrudniająca ich firma przekonywała, że na co dzień nad idącymi na rzeź zwierzętami nikt się nie znęca…

patronite
Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Indyjscy pracownicy portowi odmówili przeładunku izraelskiej broni

Indyjski związek zawodowy robotników portowych, Water Transport Workers Federation of Indi…