Wicekanclerz i minister finansów RFN Olaf Scholz nie przychylił się do amerykańskiej prośby o udział w misji wojskowej mającej „zapewnić bezpieczeństwo żeglugi” w pobliżu wód terytorialnych Iranu.

Słowa Scholza należy uznać za wiążącą decyzję, gdyż zastępuje on faktycznie Angelę Merkel podczas urlopu. W publicznej telewizji (kanał ZDF) powiedział on, iż ewentualny udział Niemiec w sporze między Iranem i Stanami Zjednoczonymi mógłby doprowadzić do dalszej eskalacji konfliktu, a sytuacja w regionie jest już i tak nadzwyczaj napięta.

– Dlatego uważam, że to nie jest dobry pomysł – wyjaśnił Scholz.

O pomyśle Waszyngtonu dowiedzieliśmy się wczoraj (30 lipca). Wówczas ambasada  USA w Berlinie poinformowała, że amerykański rząd zwrócił się do władz Niemiec z oficjalną prośbą o udział we „wspólnej misji wojskowej”, której celem miałoby być zapewnienie „bezpieczeństwa żeglugi w cieśninie Ormuz” u wybrzeży Iranu. Przepływające tamtędy tankowce transportują około 1/5 wydobytej na świecie ropy. Ze względu na imperialną arogancję USA i Wielkiej Brytanii oraz rozliczne wrogie akty w stosunku do Teheranu, Iran stosuje obstrukcję transportu tego surowca wykorzystując swoje geograficzne położenie.

Berlin dotychczas wypowiadał się o ewentualnym udziale Deutsche Marine w misji w Zatoce Perskiej w sposób niezwykle powściągliwy; jednym z argumentów był brak oficjalnej prośby ze strony sojuszników. Teraz takowa się pojawiła. Jeszcze wczoraj (30 lipca) niemiecki MSZ oświadczył, że nie należy się spodziewać udziału niemieckich wojsk w operacji pod dowództwem USA. Całkowicie wykluczył ją socjaldemokratyczny deputowany Nils Schmid zajmujący się polityką międzynarodową.

– Niemcy nie przyłączą się do amerykańskiej operacji. [Oznaczałoby to, że – przyp. red.] nagle znajdziemy się w stanie wojny z Iranem po stronie Stanów Zjednoczonych – cytuje polityka portal TVN24.

Nieco łagodniej wypowiedział się przewodniczący komisji spraw zagranicznych Bundestagu Norbert Roettgen:

– Wspólna misja z USA nie jest obecnie możliwa, ponieważ Europejczycy prowadzą całkowicie odmienną politykę wobec Iranu – ocenił.

Dziś opinie te przypieczętował niejako najważniejszy polityk w RFN pod nieobecność kanclerz Merkel – Olaf Scholz.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. -NIEMCY naprawdę są bardzo mądrzy -Niemcy naprawdę są bardzo mądrzy !! -Jedyne co zniechęca do tych tak bardzo mądrych dzisiaj Niemiec -to ten tam nadmiar seksuologii w ich podstawówkach jest w ” wolnej–Polsce. pl ” dużo o tym -i to zmuszanie -bardzo młodych Niemek -do za wczesnego seksu z chłopakami -podobno: „- już od 13 go roku życia 12 to latek ” -jest w tym portalu ! -Chciało by się tu westchnąć z takim zdziwieniem: ” -Dlaczego NIEMKI tak forsujące takie rzeczy są takie głupie ?? :-Czy one tego nie rozumieją: -że trochę -wznoszącego zmysłowego LGBT -tak kochających swoje córki MATEK -takich tak bardzo dobrych Matek córek -tak bardzo dobrze zastąpi -taką -tak niepotrzebną -za-wczesną -dwupłciową szkolną miłość ?? -i także w młodszych klasach Liceum tak zastąpi -czy NIEMKI tego nie rozumieją ?? -No i ten pomysł spodobałby się także Matkom z krajów Islamu albo z tych Muzułmańskich Rodzin w Europie -dlatego też jest dobry przy IRANIE !! -Ludzie tak wychowani w tych takich dziwnych Religiach tylko Jednego Męskiego Boga -nie rozumieją:-że to Kobiece Ciało ma inne prawa od męskiego; -bo jest -ważniejsze doskonalsze -ono po prostu ma więcej praw -niż nasze męskie -bo jest ważniejsze ! -Ludzie -nie rozumieją -że dwie licealne przyjaciółki -tez mają prawo kochać się razem -teraz w tych Nowych Czasach -kiedy już wcale nie potrzeba tak wcześnie wychodzić za Mąż tak jak kiedyś -w Polsce tak wielu dziś nie rozumie -że: „-KONKURENCJA -ONA zawsze powiększa JAKOŚĆ !! -że to -jest bardzo dobre i bardzo wskazane -kiedy Mężczyźni -młodzi Mężczyźni albo i starsi w średnim wieku -przy w średnim wieku kobietach -kiedy muszą uczestniczyć -w konkurencji z tym -Fachowym kobiecym LGBT -bo Konkurencja -zawsze powiększa JAKOŚĆ !! -Czemu boicie się konkurencji ?? -Czy to nie daje wielkiej satysfakcji: -wygrać swoją walkę konkurencyjną z bardzo profesjonalnym i fachowym kobiecym LGBT ?? -TO daje wielka Męską Satysfakcję !! -A to -Kobiece Ciało -ono ma Większe Prawa od męskiego i w TEJ RELIGII TETEOHINNAM -TONANTZIN -CITLALICUE -WIELKIEJ KOBIECEJ STWÓRCZYNI ŻYCIA -Matki Mlecznej Drogi -tak Stwarzającej BOGINI ZIEMII -w takiej kobiecej wzajemnej miłości -w niej grzechu -nie ma !! -Tylko mężczyźni nie mogą tego robić -bo tylko Mesko męska miłość -jest Pomyłkowa -jest mocno pomyłkowa -i tak obrzydza !! -A -MIŁOŚĆ KOBIECA -nie obrzydza -lecz się podoba -czyli My tak widzimy:-że ta -między kobieca miłość -nie jest grzechem !! -A -KONKURENCJA zawsze powiększa JAKOŚĆ -i to jest -wielka Męska Satysfakcja: -uczciwie zwyciężyć w walce konkurencyjnej -z profesjonalną bardzo fachową kobiecą LGBT !! -Silni nie boją się konkurencji -tylko konkurencji boją się słabi ! -Konkurencji boja się słabi -a silni: -to się cieszą -kiedy tak sami mogą wygrać w walce konkurencyjnej !!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Izrael zaatakował Gazę

Izraelska armia zaatakowała strefę Gazy pod pretekstem przeciwdziałania zagrożeniom ze str…