W TVP Info Cezary Gmyz zdradził sensacyjne informacje, oficjalnie nieznane. Stwierdził, iż jest w posiadaniu wiedzy, że kontrolerom ze Smoleńska zostaną postawione nowe zarzuty: umyślne sprowadzenie katastrofy w ruchu lotniczym.

facebook.com/SMOLEŃSK 10.04.2014 ZAMACH
facebook.com/SMOLEŃSK 10.04.2014 ZAMACH

Dziennikarz powiedział, że to nieoficjalne informacje, w których posiadanie wszedł w wyniku własnego śledztwa. Zarzuty wobec kontrolerów zawiadujących ruchem lotniczym 10 kwietnia 2010 mają zostać zmienione: mają zostać oskarżeni o umyślne sprowadzenie katastrofy na polskiego Tupolewa.

Podobno pojawił się nowy zapis foniczny (a nie jak dotychczas – radiowy) rozmowy pilotów z kontrolerami na wieży. Zarzuty mają zostać postawione również pułkownikowi Nikolajowi Krasnokuckiemu, dowódcy kontrolerów. Z opublikowanych do tej pory stenogramów wynikało, że kontrolerzy nie przewidzieli mgły, która pojawiła się nad lotniskiem rankiem 10 kwietnia i całkowicie je zasłoniła, ograniczając widoczność. Ustalono, że samolot ma zejść najwyżej do wysokości 100 metrów i nikt nie odważy się zejść niżej. W razie, gdyby nadal pozostawał niewidoczny dla wieży, ma lądować w Moskwie na lotnisku Wnukowo.

Cezary Gmyz twierdzi, że wraz z pojawieniem się nowego materiału dowodowego zarzuty zmienią się, ponieważ da się udowodnić złą wolę zawiadujących wieżą.

Tymczasem wczoraj podczas 77. ?miesięcznicy smoleńskiej pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie prezes PiS mówił „zwyciężyliśmy, choć przed nami jeszcze wiele niebezpieczeństw”. Zapowiedział dwa nowe pomniki, które mają stanąć przed Kancelarią Prezydenta – „ogólny” smoleński oraz Lecha Kaczyńskiego. Wszyscy, których dziwiła przedłużająca się cisza w kontekście nowej próby wyjaśniania katastrofy po wygranych przez PiS wyborach, nie zawiodą się. Smoleńskiego paliwa starczy do końca kadencji.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Indyjscy pracownicy portowi odmówili przeładunku izraelskiej broni

Indyjski związek zawodowy robotników portowych, Water Transport Workers Federation of Indi…