„Rzeczpospolita” zaprosiła prof. Chazana jako gościa flagowego programu swojej telewizji internetowej „#RZECZoPOLITYCE”. Chazan znów obrażał polskie kobiety, mówił o eugenice i masowych morderstwach dzieci z zespołem Downa.

Bogdan Chazan/ wikipedia commons
Bogdan Chazan/ fot. Wikimedia Commons

Według Chazana to właśnie one najczęściej pozbawiane są życia z premedytacją przez egoistyczne matki. – Większość dzieci zabijanych w Polsce ze względu na nieprawidłowości rozwojowe to są dzieci z zespołem Downa. Nie ma powodu, by te dzieci zabijać przed urodzeniem – mówił na antenie. –  Trzeba wykorzystać szansę, która się po raz pierwszy pojawia w nowoczesnych dziejach Polski. Zabijanie dzieci nienarodzonych w nowoczesnej cywilizacji nie powinno mieć miejsca.

Profesor Chazan wystąpił w roli autorytetu moralnego polskich kobiet. Odniósł się do dramatycznego czwartkowego wystąpienia Barbary Nowackiej w Sejmie. – Przedstawiając projekt ustawy, była bardzo emocjonalna. Używała słów „barbarzyńcy”, „fanatycy”. Takie słowa w Sejmie nie powinny paść – stwierdził Chazan. – Sala sejmowa była podzielona na dwie części. – Jedna chciała usprawiedliwić kobiety, które chciały zabić swoje dzieci i druga, która słusznie podnosiła o okropny charakter aborcji, która jest przecież zabójstwem dziecka.

Pragniemy zaapelować o niezapraszanie prof. Bogdana Chazana jako gościa debat dotyczących aborcji. Uważamy, że powinien odpowiedzieć za obraźliwe słowa w stosunku do polskich kobiet, imputowanie im chęci dokonania zbrodni i porównania do nazistów, za które należy odpowiadać karnie.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Proponując aby przeciwnicy opinii pana ,,profesora” zaczęli wysyłać mu masowo zaproszenia do ośrodków dla niepełnosprawnych noworodków, gdzie w zgodzie z własnym sumieniem powinien co jakiś czas dokonać adopcji downa lub dwóch…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Triest zbuntowany: w Włoszech robotnicy nie chcą certyfikatów kowidowych

(korespondencja z Włoch) Od 15 października we Włoszech obowiązuje GreenPass dla osób prac…