Share Button

Ogromny pożar strawił kilka hektarów lasu w okolicy czarnogórskiej miejscowości Bar. Przyczyną było podpalenie, a sprawcą – polski turysta, który zgubił się podczas wędrówki i postanowił w ten sposób zasygnalizować swoją pozycję.

„Idiota” – tak mieszkańcy Baru nazywają Polaka, którego nieodpowiedzialne zachowania doprowadziło do katastrofy ekologicznej. Czarnogóra zmaga się tego lata z regularnymi pożarami, podobnie jak sąsiednia Chorwacja, jednak tylko ten został zaprószony w tak kuriozalnych okolicznościach.

Jak podaje portal slavorum.org, Polak włóczył się po górach w okolicy Baru. W pewnym momencie nie był w stanie odnaleźć drogi powrotnej, a więc powiadomił ekipę ratowniczą. Zanim pomoc przybyła na miejsce, postanowił wysłać sygnał rozpalając ognisko. Suche jak pieprz podłoże błyskawicznie zajęło się ogniem. Po chwili płonął już cały las. Nie wiadomo jakim cudem przybysz znad Wisły uszedł cało z pożogi. Kilka godzin później przestraszonego podpalacza znalazła grupa myśliwych. Polak usłyszał już zarzut spowodowania zagrożenia dla zdrowia publicznego.

Nie jest to pierwszy przypadek pożaru wywołanego przez Polaka. W lipcu bieżącego roku 18-latek z naszego kraju wyrzucił niedopałek papierosa w suchą ściółkę leśną. Spłonął ogromny teren wybrzeża, a Polak spokojnie obserwował swoje „dzieło” z plaży. Trafił następnie do aresztu na 72 godziny. Grozi mu kara więzienia.

Share Button

4 komentarze

 1. bmb napisał:

  Przypomina mi to sytuację polityczną w naszym pięknym kraju.

 2. sru napisał:

  nowa zmiana -zidiocenie narodu

 3. 8-ka napisał:

  głupi pobożny biało-czerwony.W zasadzie solidaruchy powinny czerwony zdekomunizować

 4. Nikt napisał:

  Polska dzicz. Niestety.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*