Pani Agato, a może trzeba się było wreszcie odezwać? Jest Pani nieobecną pierwszą damą. Milczy Pani, kiedy łamane są prawa kobiet, kiedy centymetr po centymetrze odbiera się nam naszą wolność i wtłacza w konserwatywne ramki. Nie reaguje Pani, kiedy partia rządząca obraża Pani męża, traktując go jak prywatnego notariusza. Nie odezwała się Pani nawet, kiedy pod Waszymi oknami stała grupa osiłków z transparentami (tych samych, którzy jeszcze kilka tygodni temu przybijali piątki z admiratorami Adolfa Hitlera od wafelków, którzy różnią się od reszty tylko tym, że mieli pecha, bo zostali przyłapani), krzycząc „Duda-Juda, zdejmij jarmułkę” i „Dość wesela, wypierdalać do Izraela!”. Czy rozumie Pani, że właśnie kazano Pani spakować manatki? Że oni krzyczeli do Pani rodziny, do Pani bliskich, do ludzi, którzy Panią wychowali?

Czy już Pani wie, co mogły czuć żydowskie kobiety na Podlasiu, kiedy wybijano w ich domach szyby? Kiedy w szabas na wsi podrzucano im do izb węże? Kiedy w nocy zatruwano w ich studniach wodę? Kiedy najpierw zaczepiano je na ulicy albo na drodze, później bito albo gwałcono, a potem już zupełnie bezkarnie zabijano?

Oni wszyscy krzyczeli mniej więcej o tym, że to samo chętnie zrobiliby z Panią albo z Pani córką, kiedy tylko dostaną lepszy glejt na przemoc. A Wy daliście im do ręki jeszcze więcej broni, by mogli zacząć Was nią okładać.

Żydowskie kobiety, zamordowane w Bzurach: Gutka, Rywka, Sonia. Może żyłyby, gdyby nazywały się Anna, Elżbieta, Teresa. Było ich ponad dwadzieścia, młodszych i starszych – od dziewczynek w wieku komunijnym po trzydziestoparoletnie. Były pozbawione ochrony swoich mężczyzn, którzy albo już nie żyli, albo wywieziono ich w siną dal. Najpierw trzymano je w piwnicy sołtysa, potem zawieziono na pole i zakatowano. Przedtem wykopano dół i kazano im rozbierać się do majtek.

Bili je pałkami okutymi żelazem. IPN umorzył śledztwo. Polska dowiedziała się o tym w 2016 roku, dzięki determinacji jednego człowieka. Takim ludziom, Pani Agato, właśnie chcecie zamknąć usta. Ale to jest bliżej niż myślicie, to jest na Facebooku, wylewa się z Twittera, triumfuje na koszulce Międlara: „Nie płakałem po Jedwabnem”. Ani antysemickie zbrodnie z dwudziestolecia, ani marzec ‘68 nie potrzebowały wojny. Przemoc nie musi być oficjalnie obleczona w narodowe barwy, by być straszna.

Co czuły dziewczyny z Bzur, jaki niewyobrażalny strach, kiedy kazano im się obnażyć i wystawić na ciosy? Czy myśli Pani, że ludzie skandujący pod Waszymi oknami mieliby skrupuły, by nie ograbić, nie wypędzić i nie skrzywdzić Pani najbliższych? A może już teraz w Krakowie szczelniej zasłaniacie okna? Niechże Pani stanie choćby w swojej własnej obronie! Bo właśnie budują Wam kolejny stos, a Wy znowu odwracacie oczy.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Pani Weroniko, ratuje Pani bezczeszczony właśnie na naszych oczach Honor Porządnych Polaków…

 2. Kto wiatr sieje, burzę zbiera. To nie o jeden, ale o tuzin mostów za daleko poleciała autorka w tym artykule. Emocje i mieszanie wszystkiego powoduje galimatias, a myślopląsy zniechęcają do jakiejkolwiek dyskusji. Polecam metodę Kmicica z polewaniem glowy zimną wodą prosto ze studni i znalezienie równie poczciwego pomocnika jak Soroka.

 3. Witam nie wiem kim jest Pani która wypocila ten artykuł ale napewno nie jest Polka takie właśnie podziękowania dostajemy za ratowanie Żydów za smierć naszych dzieci i rodzin w pomocy która zagrażała nam wszystkim a tu jakaś pozbawiona honoru z wypaczonym mózgiem przekupiona degeneratka zadowolona z siebie bo wpisuje się w poprawność polityczna swoich właścicieli wali teksty na Polskę i Polaków oskarżając nas o zbrodnie jako całość a to było jakieś pojedyncze bydło nic nie znaczący śmieć nie nie mający z Państwiem Polskim tyle wspólnego co ta wydmuszka pisząca ten artykuł . A wy odpisujecie przytakujecie gdzie wasz honor kim wy jesteście metrosexualnymi poprawnymi politycznie bez sumienia zdrajcami swoich dziadów i pradziadów czy Polakami obudźcie się bo wami manipulują żeby wam przypisać wszystko to czego oni chcą

 4. Do Pana Włodka czuję się hejtowana z każdej strony jako beneficjentka programu 500+. Te ciągłe wypominki i próba za wszelką cenę wciśnięcia mojej rodziny do „obozu patologii” tworzonego przez opozycję parlamentarną i poza parlamentarną jest oburzająca. Mam 3 dzieci, które są moją dumą i mimo środków z 500+ zasuwam na 2 etatach. Wykształcenie wyższe specjalizacja i praca, której nie da się wyuczyć na tygodniowym kursiku w PUP. Dlaczego nikt, przez te wszystkie lata „demokracji” nie rozrywał dotychczas szat kiedy ludzie mnie podobni musieli zapomnieć o życiu rodzinnym, aby rodziny te utrzymać. Najprościej wrzucić wszystkich do szuflady patologii, a wygodnictwo leżące u podstaw braku dzieci lub posiadania jednego na wypadek długiej starości widnieje na sztandarach osób, których uposażenie emerytalne będzie pochodziło z PKB wypracowanego przez moje dzieci.

 5. Szanowna Pani Weroniko. Przeczytałem z uwagą cały Pani tekst , i nasuwa mi się jedna uwaga , od dłuższego czasu zresztą .
  Czy ktokolwiek wpadł na myśl ,że ustawiczne milczenie żony prezydenta , jest jednym wielkim KRZYKIEM??Czemu tak myślę ? . No to przyjrzyjmy się po kolei wszystkim czterem żonom prezydenta.
  Pierwsza dzięki mężowi zaczęła robić lukratywne interesy , o dość wątpliwej zresztą historii. Za te interesy oraz zadufanie i pychę męża opluto ją kilkakrotnie ( bez oceny słusznie czy nie).
  Druga- na fali braterstwa z USA oraz tamtejszym stylem życia, prowadzała za sobą tabun pismaków na zakupy nowej torebki od Gucciego, czy innej kiecki od Lagerfelda, uczyła prostaczków jak jeść beze widelczykiem , brylowała w tygodnikach dając powiew luksusu( i zarobek wydawcom), jestem gotów powiedzieć że wykreowała pewien typ dziennikarstwa śniadaniowego , dzięki czemu pensje co niektórych poszły w rejony dla maluczkich nieosiągalne .
  Trzecia , jak dobra babcie , tu pogłaskała tam przecięła , podawała kapcie mężowi i lekarstwa- nic specjalnego.
  Czwarta- zmuszająca reporterów do używania ,,amerykańskiego planu,, fotograficznego , popierała mężowskie kłamstwa( myślistwo), kryła drobne geszefciki niegodne stanowiska, wspierała totumfackich……
  Cokolwiek by wszystkie cztery zrobiły czy powiedziały , nic by to postępowania ich mężów nie zmieniało , ani decyzji. Wszystkie cztery były krytykowane i chwalone przez obie strony polityczne oraz przez wyznawców tych stron, dostarczając paliwa pismakom , i uciechy gawiedzi.
  A teraz ON , piąta żona następnego Prezydenta. Doskonale wiedząc jakiego typu człowiekiem jest jej mąż, od początku przyjęła stanowisko – nie zajmowania stanowiska, co w moich oczach było najmądrzejszym posunięciem. Doskonale wiedziała że jakiekolwiek otwarcie ust , w jakiejkolwiek sprawie, spowoduje wylewkę pomyj na nią przez jedną ze stron , a co gorsza w przypadku tej jednej strony zwiększy naciski na jej męża utrudniając i tak mało normalne życie rodzinne . gdyby zajęła stanowisko w poruszanej przez Panią sprawie , co by się stało ???Wysyp haseł anty żydowskich , eskalacja zachowań , ciśnienie na męża polityczne i społeczne , z każdej strony. I jeszcze jedno pytanie – co by to zmieniło gdyby zabrała głos???? NIC!! Dokładnie NIC!!!Spłynęłaby na nią fala hejtu , oraz poklask 500+ lajków( pewnie więcej dla tego +) , jakas grupa , wcale nie mała odlakowałaby s1) obecność w internecie, pokazałaby że przeczytała i akaceptuje- ( o zrozumieniu nie mówię) , i nadal sprawy pozostałby takimi jak są , i jakimi pozostają również po Pani liście .
  Jej milczenie ( Pani Prezydentowej) odbieram jako niemy krzyk—- Obudźcie się , nie oglądajcie się na mnie czy na kogokolwiek innego , tego co trzeba zrobić nikt za WAS nie zrobi. Znajdźcie sobie własnych idoli , twarze , autorytety , frontmanów , jeżeli jakichś musicie mieć . W przypadku jej pozycji politycznej , jest to najmądrzejsze co może zrobić , usunąć się , nie pozwolić aby ktokolwiek na nią liczył czy z nią walczył, bo walczyć trzeba z systemem , nie osobą . I na koniec – nikt Jej nie zarzuci współudziału czy też sprawstwa pomocniczego kiedy przyjdzie czas ( a wierze że przyjdzie ) rozliczenia wszystkich za wszystko— co w dzisiejszych czasach ograniczania wolności konstytucyjnych i osobistych , też nie jest bez znaczenia.
  Pozdrawiam . Wierny czytelnik .

  1. wygląda na to, że za parę lat bohaterska postawa prezydentowej zaowocuje Orłem Białym czy coś

  2. Zgadzam się w pełni z tym poglądem. Pani Agata Duda postępuje bardzo rozsądnie. To,że jest żoną Pana prezydenta nie znaczy że musi mieć takie same poglądy. Obojętnie co powie i tak będzie szeroko komentowane. Każda wypowiedź to kij w mrowisko. W tym wypadku milczenie jest złotem

 6. Bardzo dziękuję za ten bardzo odważny i prawdziwy obraz Prezydentowej .
  Mam nadzieję , że nowe ” prawo i sprawiedliwość ” nie odbiorą Wam dziennikarzom
  odwagi do pisania prawdy . Normalny obywatel tego kraju już tego robić bez konsekwencji nie może.
  Pozdrawiam

 7. Taki problem ma Polska z tymi Żydami i z tym holokaustem. Ma Pani całkowitą rację osobiście też tak uważam. Polacy powinni się uczyć od innych i mądrzejszych narodów Europy. Np od Węgrów, Francuzów, Słowaków którzy zamiast napastować pojedyncze Żydówki wpakowali Żydów do pociągu i odstawili do Niemców. Sorry tfu jakich Niemców kto tu śmie obrażać cywilizowanych Niemców. Odstawili do Nazistów z planety Nazi z gwiazdozbioru „Nur für Deutsche” Tak i tam np we Francji taki ambasador Izraela nie pyskuje, nie mówi jaka ustawa francuzkiego parlamentu Izraelowi odpowiada czy nie. Ambasador Izraela we Francji grzecznie mówi jacy Francuzi cudowni i wystawia jęzor aby im buciki wylizać. A inne kraje Anglia i USA czy Szwecja to niezły biznes zrobiły na holokauście. Oni mieli gdzieś ile Niemcy sorry naziści zabiją tych Żydówek i co tam się dzieje? Ambasador Izreala i Żydzi są zachwyceni tymi krajami. Tylko durni Polacy coś chcieli zrobić. Opowiadacie legendy o Karskim 1942 1943 i Vrbie 1944 – ale to Karski był pierwszy i chciał coś zmienić – niestety to nie on. Prawdziwym człowiekiem który wysłał Karskiego był Pilecki i jak żeście Żydzi mu odpłacili. Wybite zęby, wyrwane paznokcie, przypalona skóra, obite kości przez miesiące a potem kula w łeb. A mordercy jak umarł Stalin największa ucieczka Żydów z krajów socjalistycznych. Nie 1945,1946 czy 1968 to legendy prawdziwy eksodus Żydów był po śmierci Stalina także część z morderców z Katynia – mordercy i sadyści – chronieni przez Izrael od USA i Szwecji do Izraela RPA czy Australii. To wtedy narodziły się dowcipy na zachodzie, że Żydzi krzyczą o holokauście ale przybywają do USA pełne statki więc jaki to był holokaust. Amerykanom nie powiedziano że to mordercy Stalina z rodzinami przybywają np mordercy z Katynia. Teraz w 90-tych latch pod stołem polski rząd przyjął tysiące Żydów dając im polskie obywatelstwa. Żydom których nikt nie chciał. Powinni być za to wdzięczni? Powinien Izrael całować Polaków za to po rękach? Żydów przyjęli tylko Polacy bo nikt was nie chce a Polacy wzięli! I co? Moim zdaniem wstyd że polskie obywatelstwo dawano pod stołem jak jakiś śmieć. Na zachodzie staje się w miejscu określonym publicznym, każdy obywatel może przyjść, i odbiera się po przysiędze obywatelstwo kraju. Tu dano tysiącom Żydów wychodzącym z samolotów polskie obywatelstwo jak papier toaletowy. Wstyd moim zdaniem. Ale wy Żydzi powinniście przez dziesięciolecia być wdzięczni, że ktoś waszych rodaków przyjął bo nikt ich nie chciał! A tu co? Moim zdaniem Polacy powinni dojrzeć i zacząć oceniać głupotę dowództwa polskiego w II wojnie światowej. Było wiele tych głupot a jedna z największych to pomoc Żydom w trakcie holokaustu. Nie było środków, kosztowało to życie bardzo wielu ludzi a chwały żadnej bo ludzie z Izraela będą np. całować dupy Francuzów , którzy szybko by tych Żydów wywieźli do Niemców.

 8. Mam lewicowe poglądy ale czytając TAKIE bzdury człowiek sam nie wie co ma myśleć. Czyli to Pani Agata jest winna wszystkiemu złu które spotyka kobiety w Polsce ? To ona odpowiada za los żydowskich kobiet X lat temu ? Ludzie ratunku… A czy Pani autorka czuje się w takim razie współodpowiedzialna, i reaguje na każdy akt przemocy ze strony imigrantów w stronę Europejek ? Co Pani czuła czytając o tej niemieckiej nastolatce, córce jakiegoś tam polityka, którą zgwałcił i zamordował imigrant skazany wcześniej za akt przemocy seksualnej w Grecji, a dzięki poczynaniom partii poglądowo Pani bliskim, swobodnie poruszał się po całej Europie udając młodszego niż jest ? Czy wyobraża sobie Pani jak niewyobrażalny strach czuła ta dziewczyna ? Czy myśli Pani że ludzi Ci będą mieli skrupuły by Pani czy Pani najbliższych nie skrzywdzić ?
  Niech się Pani naprawdę już nie kompromituje tekstami jak powyższy i włączy myślenie… grzecznie proszę

 9. Jakieś opracowania historyczne na temat tego zatruwania studni i węży? A może analiza motywów polskiego plebsu z Jedwabnego z uwzględnieniem zakopanego wraz z ofiarami popiersia Lenina? Nie? Czemuż to? Czy ktoś protestuje, ze były pogromy (tylko na ziemiach zajętych wcześniej przez Sowietów)? Czy ktoś protestuje, że istnieli ludzie podli i szmalcownicy? Nie! Po prostu trzeba znać skalę zjawiska i właśnie wyolbrzymianie tej skali ludzi po prostu wk… Bo jakby zabrać się za historię to wychodzi, że W Jedwabnem ludzie wzięli odwet za czasy pod okupacją sowiecką i ten odwet by wzięli nawet na Pigmejach bo nie chodziło tam o antysemityzm a o zemstę za doznane krzywdy. Dodatkowo pomogli Niemcy…. A co do udziału w holokauście Polaków – OK, prowadźmy badania (i prowadzimy i przepraszamy) ale zajmijmy się też sprawą judenratów, policji żydowskiej czy przypadków mordowania Polaków przez Żydów (jak w Brzostowicy Małej). Co? Nie wolno pytać? Nie wolno ruszać tematu? Czemu? Bohaterka…. elita…. Pani dziennikarka wybitna…… co się nie boi trudnych pytań….. siedzicie jak mysz pod miotłą żeby roboty nie stracić….

 10. Książek chcesz się promować?dobrze wiesz że nigdy nie dorownasz pierwszej Damien,ale możesz być użyteczna i zrobic manicure Damie bo na więcej cię nie stać

 11. Szanowna Pani Redaktor. Po cóż pisać do kogoś kto nie ma nic do powiedzenia ? Mówić i milczeć też trzeba umieć . Pani Agata nie potrafi anie jednego ani drugiego. Pierwsza dama jest jak Śpiąca Królewna – kto ją obudzi ? Bo chyba nie Andrzej Duda – kiepski z niego książę.

 12. Pani Ksiazek, a nie przyszlo Pani do glowy ze Pani Prezydent moze ma takie samo zdanie jak Pan Prezydent? To po co ma komentowac i sie wypowiadac?Smieszne jest to ze ludzie tacy jak Pani wypowiadaja sie w imieniu NIBY wszystkich Polakow ale nie biora pod uwage tego ze przynajmniej 50% ludzi ma inne zdanie niz Pani.Niech wiec Pani nie probuje brac Pani Prezydent pod wlos.

 13. Zbrodnie polskich patusów na ludności żydowskiej z czasów wygenereowanego przez Niemców chaosu okupacyjnego należy badać i osądzić. Tak samo jak zbrodnie żydowskich siepaczy ziejących nienawiścią do Polaków w czasie wojny i po wojnie. Wszyscy boją się mówić o współodpowiedzialności narodu żydowskiego za zbrodnie komunistyczne. Ciekawe dlaczego tak się boją?

 14. Z całym przekonaniem o słuszności tych słów podpisuję się pod nimi ze smutkiem, ALE to zdjęcie autorki tekstu uważam za grube, oburzające nadużycie i niestosowność. Wywalone na pół strony w celach promocyjnych PRZY TAK TRUDNEJ OKAZJI!? Zawstydzająca megalomania i potrzeba. :(

 15. Dama??? i do tego pierwsza??? a przed kim niby jest pierwsza?
  Damą to się jest a nie bywa. To nie dama tylko Dulska która też odgrywała pierwsza damę.

 16. Jakaś nowa świecka tradycja nastała w Polsce?
  Pisanie do manekinów zamiast żywych ludzi o zajęcie stanowiska w ważnych sprawach?

 17. 68 to komuniści czyli dziadkowie i babcie czy pra partii Razem i czy by pani mogła przedstawić jakieś dowody na to o czym pani pisze w artykule,szczególnie z tymi wężami.

  Artur Grala Polska Lewica Patriotyczna.

  1. aaa, bo tu węże są najważniejsze.
   inne dowody już nie wystarczą?
   trzeba być podłym człowiekiem, by tak stawiać sprawę.

  2. Do Artura Grali:wystarczy ruszyć głową i myszką,aby znaleźć tysiące świadectw i dokumentów na temat mordów Polaków na Żydach.Od 1989 roku,odkąd ruszyły badania zbrodni Polaków na Żydach,ukazało się sporo książek na ten temat.Wystarczy tylko chcieć.

  1. 10 każdego miesiąca taki sam ludzik w otoczeniu podobnych tamtym (aż niewiarygodne jak można dopasować obecne nazwiska do tego filmu) wykonuje podobne gety, ta sama mimika. Czyżby trenował oglądając to? Nie chcę aby to się powtórzyło u mnie w kraju.

  1. solidaruchy to PO PIS PSL itd o których ci chodzi tumanie

  2. jakiś miłośnik, lub miłośniczka GW i jej polityki wstydu

  1. Następny tuman. Pracy nie masz? Męża nie masz? to może masz psa albo rybki? Zajmij sie nimi a nie będziesz sie podpisywać pod kolejnym tumanem

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Różowy feminizm kontratakuje – o latających burgerach i sukienkach za 400 zł

Instagramowy feminizm przechodzi ciężki czas od ubiegłego tygodnia. Kryzys zapoczątkowała …