W 20 miastach Polski, a także w Sztokholmie, Pradze i Londynie odbędą się pikiety Komitetu Obrony Demokracji pod hasłem „wolne media”.

W Warszawie pikieta odbędzie się przed budynkiem TVP na Pl. Powstańców Warszawy, fot. wikimedia commons
W Warszawie pikieta odbędzie się przed budynkiem TVP na Pl. Powstańców Warszawy, fot. wikimedia commons

W stolicy demonstracja będzie w samym centrum – na Pl. Powstańców Warszawy, przed budynkiem Telewizji Polskiej. W zeszły czwartek prezydent Andrzej Duda podpisał tzw. „małą ustawę medialną”, która weszła w życie dzień później. Głównym jej założeniem jest fakt powoływania szefów mediów publicznych przez ministra skarbu. Nowymi dyrektorami z nadania rządu PiS zostali: Jacek Kurski (Telewizja Polska) oraz Barbara Stanisławczyk (Polskie Radio). Prócz tego podjęto jedną z pierwszych decyzji kadrowych czyli zwolniono z pracy Kamila Dąbrowę, szefa Programu Pierwszego Polskiego Radia. KOD zamierza protestować w całej Polsce oraz poza granicami kraju – przed polskimi ambasadami.

– Telewizja Polska i Polskie Radio staną się stacjami nie publicznymi, a rządowymi. Wrócą czasy Komitetu ds. Radia i Telewizji. Nieważne, czy lubimy tych czy innych dziennikarzy. Chodzi o zasadę – niezależne media to jedna z gwarancji demokratycznego państwa – mówią organizatorzy demonstracji.

Oto mapa protestów:

Białystok, przed TVP Białystok, ul. Włókiennicza 16a, 14:00
Bielsko-Biała, pl. Bolesława Chrobrego, 12:00
Bydgoszcz, pl. Wolności, 14:00
Częstochowa, pl. Daszyńskiego, 12:00
Gdańsk, Złota Brama, 13:45
Gorzów Wielkopolski, Stary Rynek, 14:00
Katowice, rynek przy pomniku Harcerzy Września, 14:00-16:00
Kielce, pl. Moniuszki pod pomnikiem Sienkiewicza, 13:00
Konin, ul. Dworcowa, 12:00
Kraków, al. Słowackiego (pod Radiem Kraków), 14:00
Lublin, pl. Litewski, 14:00
Łódź, ul. Narutowicza 13, 12:00
Opole, Radio Opole, ul. Strzelców Bytomskich 8, 14:00-16:00
Poznań, pl. Wolności, 12:00
Rzeszów, TVP Rzeszów, al. Kopisto, 14:00
Szczecin, pod pomnikiem Czynu Polaków, 12:00

Warszawa, budynek TVP, pl. Powstańców Warszawy 7, 14:00-16:30
Wrocław, pl. Solny, 14:00
Zielona Góra, Stary Rynek przy Ratuszu, 14:00
Zakopane, pl. Niepodległości, 14:00

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. W polskim wydaniu „wolne media” oznacza tylko, że wolniej przetwarzają informacje, czyli lansują poglądy, które zaczęły wychodzić z mody najpóźniej kilkanaście lat temu.
  Widziałam fragment wypowiedzi prof. Osiatyńskiego (szkoda człowieka), który ubolewał, że DZIENNIKARZE stracą pracę i nie będą mieli za co żyć! Wyjątkowa grupa, bo czy ktokolwiek jeszcze w Polsce stracił albo straci pracę? Tkaczki, górnicy, hutnicy, nauczyciele, czy ktokolwiek inny – nie słyszałam. A teraz będziemy mieli w Polsce BEZROBOTNYCH!
  Panie profesorze – wierzę w Pana, ktoś kto wygrał z nałogiem, z tego też się potrafi otrząsnąć …

 2. Uwierzyłam w coś, co jest jedynie trampoliną dla kilkunastu osób. Przepraszam za to. Wszystkich „moich ludzi” zrobiłam w bambuko. Taka była moja rola, ale wykonywaniem rozkazów nie da się niczego wyjaśnić – napisała koordynatorka KOD na województwo warmińsko-mazurskie. Ujawniła też, że na tajnej grupie KOD jeden z członków zarządu organizacji miał napisać ludziom: „wy tu k… nie jesteście od filozofowania, tylko od roboty. Jak się nie podoba to won”. Koordynatorka, Anna Grzybowska wcześniej poprosiła Mateusza Kijowskiego (szef KOD), by „rozliczył finanse KOD i pokazał faktury”
  Facebookowy wpis koordynatorki Komitetu Obrony Demokracji na województwo warmińsko-mazurskie, Anny Grzybowskiej .
  Nasi bonzowie wzięli przykład ze swych ukraińskich przyjaciół ktorzy za dolary wywołali Majdan. Tam wyszło krwawo aż do konfiktu wojennego u nas opór materii. Na opłacane pikniki przychodzą tylko komuchy ,TW, beton i beneficjenci sukcesu. Jest ich troche jak widać…
  Kiedy dziesiątki tysięcy ludzi protestują przeciw” zamachowi PiS na Trybunał Konstytucyjny”, Partia Razem jednak odcieła się od tego cyrku i broni możliwości tworzenia związków zawodowych przez pracowników Biedronki i PolskiegoBusa.com. Kiedy Sejm zajmuje się ustawami o Służbie Cywilnej, mediach publicznych i policji, Razem próbuje zainteresować opinię publiczną walką o godną płacę, prowadzoną pod ramię z OPZZ.
  LEWICA MUSI SIĘ SKRYSTALIZOWAĆ PRZECIWKO KŁAMSTWU!
  SLD wraz z komuchami zdechło!
  LEWICA CIĄGLE MA SZANSĘ

 3. Dobrze wiedzieć w jakich godzinach i gdzie się nie pojawiać żeby przypadkowo nie podnieść frekwencji. Czasy w których „lewica” broni elit, układów i kolesiostwa są naprawdę smutne.

 4. Manifestacje w obronie Lisa,Kraśki i Tadli? Nie,dziękuję…
  A ci,co będą się tak martwić i walczyć o „wolność słowa” w Berlinie,to będą za „wolnością” made by Renata Kim z Newsweeka?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Kuriozalna propozycja Bułgarii pod adresem NATO

Groteskowe deklaracje bułgarskich władz na trwającej sesji Zgromadzenia Parlamentarnego NA…