Już dziś wieczorem na posiedzeniu sejmowym będzie omawiany wniosek o odwołanie Jarosława Kaczyńskiego z funkcji wicepremiera. Opozycja i Konfederacja zamierzają głosować za.

Borys Budka z KO już w listopadzie wnioskował o wotum nieufności wobec Jarosława Kaczyńskiego. Podczas dzisiejszych wieczornych obrad będzie on omawiany i głosowany. Lewica deklaruje poparcie wniosku – Wspólny głos opozycji w tej sprawie jest niezbędny- komentuje poseł Lewicy Krzysztof Gawkowski.

Adrian Zandberg z Partii Razem również bardzo krytycznie odnosi się do sposobu zarządzania służbami bezpieczeństwa przez wicepremiera Kaczyńskiego i zagłosuje za wotum nieufności.- Wicepremier odpowiada za to, żeby ludzie czuli się bezpiecznie. Kaczyński sobie z tym nie radzi.

Borys Budka, szef KO sformułował „pięć grzechów” Kaczyńskiego, za które powinien zapłacić i odejść ze stanowiska wicepremiera.

-Przyszłość Polski, rozwój Polski, zależy od tego, czy Kaczyński straci władzę – mówi Budka. Główne zarzuty wobec wiceministra to wg. niego „dzielenie i skłócenie Polaków”, „nieprzewidywalność”, „wyprowadzanie Polski z UE”, „zniszczenie instytucji państwowych”, „brak poczucia bezpieczeństwa Polaków i Polek”.

Również Konfederacja jest za odwołaniem prezesa, chociaż wniosek nazwali „gniotem” i mają do niego dużo zastrzeżeń. Oskarżają Kaczyńskiego o podgrzewanie nastrojów społecznych i brak kontroli nad podległymi mu służbami, zarówno wobec manifestacji Strajku Kobiet jak i Marszu Niepodległości.

Wniosek KO jest komentowany raczej jako bicie politycznej piany, i z góry skazany na porażkę. Czy jest szansa na przegłosowanie wotum nieufności dla Kaczyńskiego? Czy wewnętrzne podziały w Zjednoczonej Prawicy są na tyle mocne, żeby odsunąć prezesa od władzy? Mała szansa, ale zawsze warto próbować.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Indyjscy pracownicy portowi odmówili przeładunku izraelskiej broni

Indyjski związek zawodowy robotników portowych, Water Transport Workers Federation of Indi…