– W Chile w 1973 r. członkowie partii Razem zostaliby helikopterami przewiezieni nad ocean i tam puszczeni wolno (30 mil od brzegu) – tak Wojciech Muszyński, historyk i pracownik IPN, skomentował wywiad udzielony przez Macieja Koniecznego. – To było dobre, choć zdecydowanie za mało – dodał jeszcze w dalszej dyskusji.

Wojciech Muszyński w swojej działalności naukowej zajmuje się przede wszystkim polskimi nacjonalistami: przedwojennymi, Narodowymi Siłami Zbrojnymi, „żołnierzami wyklętymi” o przekonaniach narodowych. Jest redaktorem naczelnym pisma historycznego „Glaukopis”, które służy raczej wybielaniu i gloryfikowaniu nacjonalistów, czy frankistowskiej Hiszpanii, niż rzetelnym badaniom. Pracuje wreszcie jako główny specjalista w Oddziałowym Biurze Badań Historycznych IPN w Warszawie, chociaż swojego czasu niewiele brakowało, by stracił tam zajęcie. Nie za wychwalanie polskich skrajnych formacji – na swoim profilu na Facebooku Muszyński udostępnił obrazek z powieszonym Barackiem Obamą. Obecnie profil historyka jest niedostępny dla nieznajomych, poza kilkoma fotografiami, zdjęciem w tle i zdjęciem profilowym. Te jednak mówią dość: widoczni są na nich odpowiednio Romuald Rajs „Bury” oraz gen. Franco.

Jednoznaczne były również komentarze Muszyńskiego pod wywiadem z Maciejem Koniecznym, politykiem Lewicy Razem, dla Plus Minus, w której Konieczny opisuje swoją drogę do lewicowych poglądów i uświadamia, że program jego partii to nie żaden ekstremizm, a europejska socjaldemokracja. Ipeenowski „specjalista” w komentarzu przypomniał, jaki los spotykał lewicowców po zamachu stanu Augusto Pinocheta.

– W Chile w 1973 r. członkowie partii Razem zostaliby helikopterami przewiezieni nad ocean i tam puszczeni wolno (30 mil od brzegu) – skonstatował Muszyński. W dalszej wymianie zdań miłośnik nacjonalistów też „trzyma poziom”. Gdy jedna z komentujących zauważa, że nie jesteśmy w Chile, historyk odpowiada: „szkoda”. Inny dyskutant koryguje: to argentyńska dyktatura gen. Videli „dialogowała z lewactwem”, zrzucając swoich przeciwników do oceanu. Muszyński: „Tak to był skrót myślowy. W Chile używano jakiegoś wulkanu. Ale kim jestem żeby oceniać? To było dobre, choć zdecydowanie za mało„.

Lewica Razem nagłośniła na razie sprawę w mediach społecznościowych, gratulując znakomitego towarzystwa prezydentowi Dudzie, którego doradcą jest Wojciech Muszyński. Komentujący post sugerują, by zainteresować wypowiedziami „historyka” również organy ścigania.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. -Takich nikczemnych tak podłych ludzi jest w tej obecnej tak już głęboko stoczonej w satanizm Polsce -dziś Cały Wysyp no. taki profesor BARTYZEL -który w swoim własnym mniemaniu nam udowadnia że: „-Wyzwolenie polski przez ROSJAN przez ARMIE CZERWONĄ w 1945 Roku i Tamte Lata POLSKIEJ RZECZPOSPOLITEJ LUDOWEJ od MAJA 1945 go do 4 go Czerwca 1989 „-One były gorsze od zajęcia Polski przez tamte dawne kiedyś NIEMCY TRZECIEJ RZESZY też już od 1923 ( HITLER I NSDAP a później od 1933 finansowane ze STANÓW ZJEDNOCZONYCH ) i BARTZEL w swoim własnym mniemaniu -nam udowadnia że ” Tamte Lata POLSKI LUDOWEJ ” od MAJA 1945 do MAJA 1989 „-One były dla Polaków dużo gorsze i od OKUPACJI NIEMIECKIEJ między Wrześniem 1939 a Wiosna 1945 roku !! ” ( bo wtedy w POLSCE LUDOWEJ tak represjonowano ludzką chciwość ludzki egoizm materializm to polskie tak szalone ego -wszystko co w tej naturze ludzkiej jest takie niskie tak aspołeczne egoistyczne -ale ci antykomuniści ii prawicowcy -oni czczą tak egoizm i ludzką chciwość !) -Dzisiaj w tej tak głęboko stoczonej już w Satanizm obecnej Polsce -takich ludzi jest ” CAŁY WYSYP ” -jest Cały Wysyp ” takich ” jednostek ludzkich ” -tak delikatnie -ich określając (-chociaż HINDUIZM i BUDDYZM nazywają ich po prostu ” demonami ” ) -dzisiaj w tej tak stoczonej w satanizm OBECNEJ POLSCE takich ” jednostek ludzkich ” -jest cały wysyp !!

 2. Zgadzam się. Publiczne „przeginanie pały”, publiczna mowa nienawiści również publicznie powinna być piętnowana. Nie wolno udawać, że nic się nie stało, nie dzieje!

 3. ci wszyscy piękni chłopcy prawicy to produkty katolickiej :”cywilizacji życia”
  ich idole to sami tchórzliwi mordercy: niewiadomski, waluś, breivik itp.

 4. Ot biedna ofiara nacjonalistycznego wdrukowania w dzieciństwie. Stąd biorą się tacy ,,impregnowani” na prawdę. Ot przykładem mogą być zielonoświątkowcy lub świadkowie-akwizytorzy.
  Ten sam poziom indoktrynacji, takie samo nacechowane ogniem spojrzenie i… zero refleksji.
  WS podobny sposób wychowywano SS-manów w HJ, podobnie sułtan turecki produkował janczarów… Metody robienia wody z mózgu zstępnym najpierw opanowano w rodzinach…

 5. Drodzy razemici! nie róbcie z siebie ofiar! nie tędy droga! no chyba że chcecie odstraszyć wyborców….

  1. Ja jednak oczekuję, że wobec takich gróźb i ogólnego poziomu, politycy nie pozostaną bezczynni i będą próbowali oczyścić instytucje publiczne z szumowin.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Rośnie liczba palestyńskich ofiar w Gazie. Joe Biden daje Izraelowi zielone światło

Co najmniej 83 osoby zginęły, a 480 zostało rannych wskutek izraelskich bombardowań Strefy…