21-letni Kanghua Ren, znany jako ReSet usłyszał wyrok 15 miesięcy więzienia. Sąd w Barcelonie uznał go winnym naruszenia moralnej integralności bezdomnego obywatela Rumunii. Youtuber nie wyraził skruchy. Po ogłoszeniu wyroku szydził ze swojej ofiary.

Patostreamer w 2017 roku nakłonił bezdomnego mężczyznę do zjedzenia ciastek wypełnionych pastą do zębów. W zamian wręczył mu 20 euro i ciasteczka. Mężczyzna zwymiotował. Oprawca sfilmował, a następnie opublikował akt upokorzenia na swoim kanale.

Wideo wywołało wzburzenie, ale zostało usunięte dopiero po kilku dniach. Kiedy bezdomny postanowił zgłosić sprawę na policje i patostreamerowi zajrzało w oczy widmo procesu sądowego, postanowił odnaleźć mężczyznę, jednak nie po to, by go przeprosić. ReSet zaoferował 300 euro za odstąpienie od działań prawnych. Bezdomny nie przyjął propozycji i sprawa znalazła finał przed wymiarem sprawiedliwości.

Sędzia Rosa Aragonés zauważyła, że nie było to odosobnione wydarzenie, a gwiazda mediów społecznościowych miała skłonność do „okrutnego zachowania” i żerowania na „łatwych lub bezbronnych ofiarach”. Uznała, że celem działania było ośmieszenie słabszego człowieka. Podczas odczytania wyroku sędzia wskazała, że youtuber „upokorzył i nękał znacznie starszą, bezbronną, bezdomną osobę, której życie zostało zniszczone przez alkoholizm i życie na ulicach”. Wszystko po to by „aby przyciągnąć uwagę zwolenników”, zwiększyć liczbę odsłon i przychody z reklam.

ReSet został skazany na 15 miesięcy więzienia i musi zapłacić bezdomnemu 20 000 euro za „szkody moralne”.

Reakcja patostreamera na wyrok była żenująca. –  Może poszedłem trochę za daleko, ale spójrz na jasną stronę: to pomogło mu oczyścić zęby – powiedział ReSet. – Ludzie lubią chore rzeczy – dodał.

Mężczyzna nie pójdzie do więzienia, gdyż w Hiszpanii kary pozbawienia wolności poniżej dwóch lat są zawieszane w przypadku osób, które nie było wcześniej karane.

ReSet, który urodził się w Chinach, ale dorastał w Hiszpanii, jest jednym z 200 najpopularniejszych YouTuberów w Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej, jego kanał obserwuje 1,1 miliona użytkowników.

paypal
Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Sąd Najwyższy: strajk w LOT w 2018 roku był legalny. Rząd próbował go złamać bezprawnie

O tym strajku mówiła cała Polska. Państwowa spółka próbowała go zdławić za pomocą zastrasz…