W Opocznie skandaliczną wystawę zdemontowano po jednym dniu. Teraz przyszła kolej Kielce. Mieszkańcy tego miasta mogą dowiedzieć się, że gej = pedofil i w dodatku chory na AIDS. Lokalne władze stoją na stanowisku, że nic w tym złego, bo przecież jesteśmy państwem bez cenzury.

Jeden z banerów na homofobicznej wystawie / fot. Nowoczesna Opoczno
Jeden z banerów na homofobicznej wystawie / fot. Nowoczesna Opoczno

Organizator wystawy to Fundacja Życie i Rodzina, w której zarządzie zasiada znana działaczka antyaborcyjna Kaja Godek. Według twórców treści umieszczone na plakatach oparte są na „badaniach naukowych”. Owa „nauka” to twierdzenia Family Research Institute, organizacji, z którą związany jest Paul Cameron – za homofobiczne uprzedzenia i szerzenie nienawiści wyrzucony z Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego, napiętnowany przez amerykańskie środowisko naukowe.

Na wystawie czytamy zatem, że „homoseksualiści stanowią do 55 proc. chorych na AIDS”, „ok. 70-78 proc. homoseksualistów choruje na choroby weneryczne”, „pedofilia wiąże się z homoseksualizmem”. Tę „prawdę”, według organizatorów, w Polsce ukrywa się przed opinią publiczną, zamiast tego przedstawiając wizerunki sympatycznych gejów. W Opocznie, gdzie Fundacja próbowała wyeksponować wystawę pod koniec sierpnia, agresywne banery zniknęły po jednym dniu za sprawą sprzeciwu mieszkańców.

W Kielcach homofobia trafiła na podatniejszy grunt. Kaja Godek stwierdziła, że do miasta banery przybyły dzięki wsparciu jednej osoby – kogo, nie poinformowała. Na prezentację wystawy na miejskim rynku przez dwa tygodnie osobiście wyraził zgodę wiceprezydent miasta Andrzej Sygut, a po nim Miejski Zarząd Dróg. Rzecznik prasowy tej instytucji zarzeka się, że MZD nie zajmuje się „kwestiami światopoglądowymi”, toteż nie było powodu, by zablokować ekspozycję tego typu treści. Także prezydent Kielc Wojciech Lubawski oznajmił, że o wystawie nie wiedział, a nawet gdyby, to i tak wyraziłby na nią zgodę, bo „jesteśmy wolnym państwem”.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. żenada i hipokryzja – oto moje rodzinne Kielce.. zakuta prowincja, z której nie można uciec i której nie można zmienić.. bo Ciemnogród w postaci władz, które nie interesują się rosnącą nienawiścią ukrytą pod płaszczykiem „rzetelnej informacji”, bo mamy „wolny kraj”, bo mamy ignorantów na najwyższych stanowiskach… ten kraj wolny już od dawna nie jest, a pan Lubawski i reszta ratusza mogliby chociaż czasem zainteresować się tym, na upublicznianie jakich kłamstw wyrażają zgodę… ten kraj powoli i skutecznie stacza się w chorobę, z której nie ma ratunku..

 2. „Tak sobie wyobrażam Kielce, symbol, jako szczyt ohydy,
  Jak jakiś Paramount najgorszej małomiasteczkowej brzydy.
  A może piękne to jest, ach, miasteczko, ach, i nawet miłe
  I niełatwo jest w nim złapać nawet kiłę…”

  Tak pisał Witkacy. Dzięki Kai Godek ryzyko złapania kiły (oraz AIDS) jeszcze bardziej w Kielcach zmaleje.

 3. Ależ niektóre z tych banerów mówią prawdę i tylko prawdę…
  W kraju takim jak Polska przyznanie się do homoseksualizmu naprawdę może zaszkodzić życiu lub zdrowiu…
  Czyli – zasadniczo homoseksualizm szkodzi…

 4. Kaja Godek oczywiście nie chce, by jej narzucano styl życia,. wiec narzuca go innym. Bo to zaprawdę słuszne jest i sprawiedliwe.
  Oczywiście bycie Kalim.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Indyjscy pracownicy portowi odmówili przeładunku izraelskiej broni

Indyjski związek zawodowy robotników portowych, Water Transport Workers Federation of Indi…