Prezes Telewizji Polskiej mimo katastrofalnej kondycji finansowej spółki, zapewnia najwierniejszym pracownikom horrendalne gaże. Jak ujawnia „Dziennik Gazeta Prawna”, zarobki Michała Rachonia czy Krzysztofa Ziemca przerastają wyobraźnie zwykłego człowieka.

Siedziba TVP przy ul. Woronicza w Warszawie / warszawa.wikia.com

Bajońskie pensje czołowych prezenterów TVP wyszły na jaw dzięki śledztwu przeprowadzonemu przez dziennikarzy „DGP”. Zarobki nie są co prawda wyższe niż za kadencji poprzedniego prezesa, jednak w zestawieniu z alarmującą sytuacją budżetową spowodowaną odpływem reklamodawców, honoraria rzędu 40 tys. złotych mogą razić.

Według ustaleń dziennikarzy na takie właśnie wynagrodzenie może liczyć że prezenter głównego wydania „Wiadomości” w TVP 1, Michał Adamczyk, po tym jak w lipcu br otrzymał 5 tys. podwyżki, zrównując się tym samym z poprzednimi gwiazdami publicznej telewizji – Piotrem Kraśko i Beatą Tadlą. Tyle samo zarabia Danuta Holecka, współprowadząca sztandarowy program informacyjny. Nieco mniej wpływa miesięcznie na konto Krzysztofa Ziemca, który 33,5 tys. zł uzyskuje z tytułu zlecenia. Ziemiec pracuje na samozatrudnieniu.
Na poziomie niedostępnym dla przeciętnego Kowalskiego żyją też Michał Rachoń i Adrian Klarenbach – główne postacie TVP Info. Podstawa wynagrodzenia w ich przypadku to 4 tys. zł ale po doliczeniu honorariów za przygotowywane programy mogą liczyć znacznie więcej – Klarenbach, prowadzący „Gościa poranka” i „Forum” – otrzymuje według DGP 30 tys. miesięcznie, a Rachoń – ok. 24 tys. zł.

Co ciekawe, według biegłego rewidenta z firmy Modzelewski i Wspólnicy, który zbadał wskaźniki płynności TVP, wszystkie dane wskazują na „pogorszenie kondycji finansowej spółki” Czy czym fachowiec ten dodał, że wyniki powinniśmy „interpretować łącznie z posiadaną przez spółkę dostępnością zasobów finansowych, a tę należy ocenić pozytywnie w krótkim okresie”.

Z tarapatów finansowych telewizje Kurskiego wydobył niedawno rząd. TVP otrzymała 800 mln zł pożyczki na rozwój.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. najgorszy sort dziennikarzyn którzy za kase sprzedadzą nawet swoją matkę , dlatego stawiam takie indywidua obok brudnych polityków

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Rząd chce trzymać społeczeństwo krótko za pysk

Taka jest istota nowego projektu rozporządzenia rządu dotyczącego COVID-19. Na razie jest …