Share Button

Parę dni temu premier Izraela po spotkaniu z Orbanem i Szydło mówił, że jego kraj to jedyna demokracja na Bliskim Wschodzie. Udowadnia to wczorajszy komunikat policji stanowiący, że „Wejście na Stare Miasto, w tym na Wzgórze Świątynne, będzie dostępne jedynie dla mężczyzn od 50. roku życia”. Kobietom – be względu na wiek – wolno tam przebywać.

pixabay.com/pl/izrael-banderą-niebieski-white-heathertruett

Władze Izraela podjęły dodatkowe ograniczenia po tym, jak 14 lipca przy jednym z wejść na Wzgórze Świątynne dwóch policjantów zostało zastrzelonych przez trzech izraelskich Arabów. Przy wejściach do tego rejonu rozmieszczono bramki z wykrywaczami metalu.

Od paru dni przeciwko obostrzeniom protestują izraelscy obywatele narodowości arabskiej. W zajściach w Jerozolimie rannych zostało ponad 50 Palestyńczyków oraz dwóch izraelskich policjantów. Stare Miasto w Jerozolimie ze względów bezpieczeństwa zostało częściowo zamknięte dla turystów. Policja rozmieściła tam dodatkowe oddziały.

Muhammad Ahmed Husajn wielki mufti Jerozolimy wezwał palestyńskich muzułmanów do zebrania się w piątek przed bramkami koło meczetu Al-Aksa. Duchowni muzułmańscy zaapelowali, by wyznawcy proroka modlili się w uliczkach przed bramkami i nie przechodzili zarządzonych przez Izrael procedur bezpieczeństwa.

Share Button

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*