Pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata – taką karę wymierzył sąd w Opolu dwóm mężczyznom, którzy znęcali się nad złapanym lisem.

Cytowani przez Polską Agencję Prasową i portal Rmf24 przedstawiciele prokuratury okręgowej w Opolu opisują postępowanie skazanych jako „znęcanie się nad zwierzęciem z wyjątkowym okrucieństwem”. Oprawców było dwóch, obaj pochodzą z niewielkiej wsi Solarnia; chodzi o 75-letniego Józefa I. oraz 64-letniego Tadeusza K.

Według prokuratury mężczyźni schwytali lisa przy pomocy pułapki, a następnie zadawali ujętemu zwierzęciu rozliczne tortury. M. in. wielokrotnie zadawali ciosy widłami, strzelali do niego z broni pneumatycznej, podtapiali też lisa w pobliskiej sadzawce.

Według informacji portalu Rmf24 zwierzę udało się uratować, a oprawców zatrzymać dzięki interwencji pracownika Lasów Państwowych.

Za znęcanie się nad zwierzęciem sąd wymierzył obydwu oskarżonym kary po pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Muszę też zapłacić grzywnę w wysokości tysiąca i dwóch tysięcy złotych oraz dokonać wpłat po tysiąc złotych na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kędzierzynie-Koźlu.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Putin ogłosił częściową mobilizację. Krok ku wielkiej wojnie? [akt.] Protesty w rosyjskich miastach

Prezydent Rosji w swoim dzisiejszym porannym wystąpieniu (8 rano czasu warszawskiego) ogło…