Niesłychanej siły burza wybuchła po stronie PiS po publikacji brukowca „Fakt”, który w swojej szmatławej manierze opisał ze szczegółami czynności, jakich miał się dopuścić ułaskawiony przez Dudę człowiek.

Najpierw zaczął poseł Adam Bielan, który oskarżył „Fakt”, a jakże, że jest gazetą nie polską, tylko niemiecką, ponieważ należy do konsorcjum niemiecko-szwajcarskiego Axela Springera. Bielan brnął w śmieszność wydając z siebie zdanie, że „Niemcy ingerują w proces wyborczy w Polsce”. Zwieńczeniem tej autokompromitacji było zdanie: „Stąd mój apel do ambasadora Niemiec o to, by podjął w tej sprawie interwencję, ponieważ my nie życzymy sobie tego rodzaju zagranicznych interwencji”. Pomysł wydawałoby się poważnego choć trochę polityka, by wzywać na pomoc ambasadora obcego państwa, żeby ten interweniował w działalność medium wychodzącego w Polsce, jest niesłychany, nawet jak na standardy PiS.

W tym szaleństwie wspierali Bielana inni politycy PiS. Joachim Brudziński, podkreślając niemieckość „Faktu” mówił o „ohydnej manipulacji”, a Beata Mazurek wydawała z siebie kolejne insynuacje: „„Czyżby przyszedł rozkaz z Berlina? Skala kłamstw i manipulacji w niemieckich mediach w Polsce jest porażająca”. TVP, o czym pisze dzisiejsza papierowa „Gazeta Wyborcza”, na pasku programu informacyjnego posunęły się jeszcze dalej: „Czy Niemcy chcą wybrać Polakom prezydenta?”.

W każdym razie jest oczywiste, że ludzki dramat związany z popełnionymi przestępstwami, z których część była związana ze sferą seksualną, jest rozgrywany bezwzględnie przez media obu walczących ze sobą stron. Reakcja na publikację brukowca na tak wysokim szczeblu jest tego najlepszym dowodem.

Natomiast nie jest już całkiem zabawna reakcja ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego w jednym Zbigniewa Ziobry. Pytany w programie telewizji publicznej o jego stosunek do tego wydarzenia odpowiedział: „My musimy się powoli zastanowić nad sytuacją mediów w Polsce, bo nad tym, co się teraz tu dzieje, nie możemy zupełnie przejść do porządku dziennego i już po kampanii prezydenckiej – mam nadzieję – wyciągniemy wnioski”. A to już ma charakter groźby, że władze PiS po, jak mniemają wygranych przez Andrzeja Dudę wyborach, wezmą się za media w Polsce, co fatalnie wróży wolności słowa w naszym kraju. „Wyciąganie wniosków” przez PiS z pewnością nie będzie niczym , co mogłoby służyć większej przestrzeni wolności wypowiedzi.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Autorzy tego szmatławca mają ludzi za idiotów,którym wszystko trzeba narysować.Inaczej wierni czytelnicy nie ogarną.Najgorsze jest to ,że w dużej części mogą mieć rację. Media hodują i dostarczają odpowiedniej paszy.Jak kler.Gdyby jakiś polski Chávez został premierem pewnie narysowali by jak zabiera biedakowi ostatnią kromkę chleba.Ze strzałką jak chowa ją do własnej kieszeni.Lud może najwyżej posadzić na tronie swojego właściciela.Z uśmiechem na ustach.Victoria i wolność.Nasz pan premier zresztą sam raczył zauważyć,że ”ludzie są tacy głupi”.I dał kasę na swojego teleogłupiacza.Już prawie wszędzie dostaje się po głowie.

  2. No cóż. Szmatławiec zaczyna zajmować coraz wyraźniej wiodąca rolę w polityce Berlina wobec Polski. PiS przestał umizgiwać się do Makreli – to ,,odpalono” kolejny raz ten sam fajerwerk pomówień i przeinaczeń. Człowiek o którym mowa za swoje wyczyny odsiedział sporo latek i nawet poszkodowani mu wybaczyli. Ale chcący zmiany kursu amerykańskiego na niemiecki – nie wybaczą nigdy… Może byłoby miło gdyby szpringerowska gadzinówka została zmuszona do zapłacenia?
    A przypomnijcie sobie Wasze własne cenzorskie zapędy wobec inaczej myślących… teraz kiedy druga strona odpowiedziała tym samym – rozdzieranie szat?
    Katonami to wy droga redakcjo raczej nie jesteście (chyba że w karykaturze)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rząd Mateusza Morawieckiego – gra w politykę

Prawo i Sprawiedliwość pokazało, jak rozumie i jak potrafi wykorzystywać reguły gry polity…