Share Button

4 mln złotych na budowę sali akustycznej w Świątyni Opatrzności Bożej postanowiło przekazać Ministerstwo Kultury. To kolejny prezent od państwa na rzecz jednej z flagowych inwestycji kościoła katolickiego w stolicy.

Świątynia Opatrzności Bożej wchłonie kolejne miliony z pieniędzy publicznych / wikipedia commons
Świątynia Opatrzności Bożej wchłonie kolejne miliony z pieniędzy publicznych / wikipedia commons

Budowa położonego na warszawskim Wilanowie kompleksu sakralno-patriotycznego trwa od 2002 roku i pochłania kolejne transze z pieniędzy podatników. Łącznie na obiekt przekazano już ponad 40 mln zł. Tym razem rządzący nie poskąpili grosza na „nowoczesne rozwiązania akustyczne”. Chodzi o salę, w której miałyby się odbywać z wielką pompą koncerty muzyki poważnej. Kościół zgłosił potrzebę dofinansowania tego projektu, rząd błyskawicznie udzielił pomocy. Pieniądze trafią na konto Archidiecezji Warszawskiej.

Wcześniej ze środków publicznych były przeznaczane spore kwoty na inne inwestycje, składające się na ŚOB. Rząd Platformy Obywatelskiej desygnował 16 mln zł na Muzeum Jana Pawła II, które obok części kościelnej, Muzeum kard. Stefana Wyszyńskiego i Panteonu Wielkich Polaków będzie jedną z głównych części powstającego kompleksu. Na cześć kontrowersyjnego papieża zostanie również utworzona multimedialna ekspozycja przy samej kopule budynku.

Sala, którą kościół zamierza wybudować za państwowe pieniądze ma pomieścić 5 tys. widzów. – Dotacja z Ministerstwa Kultury w wysokości 4 mln złotych przyznana na trzy lata wesprze budowę nowoczesnych rozwiązań akustycznych. Dzięki nim w Świątyni Opatrzności Bożej powstanie jedna z największych sal koncertowych, w której docelowo będzie można słuchać najpiękniejszych utworów muzyki klasycznej wykonywanym na światowym poziomie – powiedziała Katolickiej Agencji Informacyjnej Monika Drozd, rzeczniczka Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.

[crp]

Share Button

6 komentarzy

 1. sru napisał:

  Gdybym miał wybierać na Świątynie czy na broń yankeską to wybrałbym Świątynie

  • Lily napisał:

   Gdybys mial tylko te 2 opcje to wyboru, no to jasne, ja tez bym tak wybrala (mimo, ze niesamowicie ciezkie by to dla mne bylo z racji mego chronicznego katoklecho-wstretu); sek w tym, ze rzad takim limitem ograniczony nie jest, a pilniejszych potrzeb jest wiele. Poza tym, gdyby choc odrobine smaku w dziobie czarna plaga miala, to nigdy by sama z takim pomyslem budowy zlotego palacu nie wyszla- statula dna moralnego watykanczykow w Polsce. A tyle mieszkan mozna by modym za to zbudowac…. Ale co ja tam wiem… W skromnym budynku pewnie nie da sie modlic….???⛪️

 2. Zbigniew napisał:

  Nie akceptuje sponsorowania obcego nam kulturowo Pństwa Watykan alias Kościół katolicki! Informuje nieuków, że Polska istniała dużo wcześnie przed polaniem wodą (chrzest).
  Do refleksji!
  Pozdro.

 3. Glob napisał:

  Tak jest, jestem za.

  • glob napisał:

   Ja też podszywko jestem za bo lumpenproletariat pisowski leczy się państwowo, a by dać na kler jakaś tam pula leków straci refundacje i zamiast 15zł aptekarz zabierzę 100, a wtenczas wasza bozia was napewno wyleczy. Tak się kroi ciemny lud i ten ciemny lud się jeszcze cieszy.

  • glob napisał:

   I co bezkarna kurwo peowska myślisz że ciebie namierzyć nie można i nie mam racji że dzicz trzeba na pale uczyć normalnego zachowania buraku pierdolony? Szybcitko byś się oduczył chodząc na hanaju trolować. I tak zaczną z bydłem postępować bo inaczej się nie da.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*