Konferencja Beaty Szydło i Zbigniewa Ziobro

To akurat naprawdę dobra zmiana: według wstępnych założeń nowelizacji ustawy o komornikach sądowych, zwiększony zostanie nad nimi nadzór prezesów sądów oraz ministerstwa. Ich samowola zostanie ukrócona.

Konferencja Beaty Szydło i Zbigniewa Ziobro
ww.premier.gov.pl/multimedia/zdjecia/konferencja-premier-beaty-szydlo-i-ministra-sprawiedliwosci.html

Beata Szydło oraz Zbigniew Ziobro na wspólnej konferencji prasowej przedstawili wstępne założenia projektu, który bierze „pod but” ministerstwa sprawiedliwości komorników. Nadzór nad nimi zwiększy się – i będzie leżał w gestii zarówno ministra, jak i prezesów sądów rejonowych. Zbigniew Ziobro będzie mógł zawiesić w czynnościach komornika sądowego w dowolnym momencie prowadzenia postępowania dyscyplinarnego.
Policja zyska uprawnienia, by przerwać w razie potrzeby postępowanie. Czynności komornicze będą podlegały obowiązkowemu rejestrowaniu, a nagrania trafią do specjalnej bazy. Również katalog spraw, w których działania podejmowali jedynie asesorzy komorniczy – zostanie mocno okrojony.
– Państwo powinno stać po stronie obywateli. Nawet w najtrudniejszych sytuacjach państwo powinno wyciągać ku obywatelom rękę, a nie stawać przeciwko nim (…). To jest nasze zobowiązanie wyborcze. Jak najszybciej chcemy wprowadzić te przepisy w życie – powiedziała na konferencji prasowej Beata Szydło. Wtórował jej Zbigniew Ziobro, mówiąc, że zapowiadane zmiany to odpowiedź „na ogromne społeczne oczekiwanie formułowane przez miliony Polaków”.
– To nie jest wszystko. Za kilka tygodni wprowadzimy ustawę zmieniającą wysokość kosztów komorniczych – zapowiedział na koniec. Wykonał również gest szacunku w stronę senator PO Lidii Staroń, która angażowała się w pomoc ofiarom nieuczciwych komorników.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Jaka dobra zmiana, raczej psucie i tak niezbyt sprawnego państwa i prawa. Jak egzekucja ma być skuteczna jak dłużnik będzie miał więcej praw niż komornik i wierzyciel razem wzięci. Już na sam widok komornika będzie pisał do sadu jaki jest biedny i ze trzeba komornika od czynności odsunąć. A długi swoje spłacać to nie łaska…taki nierób nabierze pożyczek przechleje i przeżre wszystko i później zdziwiony, że komornik do niego przychodzi, jakim prawem a to że przeżał i przechlał czyjeś pieniądze i ktoś czeka na ich zwrot to już go nie obchodzi…Ciekawe swoją drogą co o „dobrejzmianie będą myśleć matki samotnie wychowujące dzieci gdy skuteczność egzekucji alimentów spadnie o połowę. Może pani Staroń dołoży ze swoich…albo prezes…albo mynyster Ziobro.

  2. Pani Lidia Staroń niszczy spółdzielnie i gest w jej stronę źle wróży. Spółdzielniom.
    W przypadku PiS diabeł tkwi w szczegółach. Juz kilka razy proponowali remedium na problem było gorsze niż on sam.
    Jak znam Pana Ziobro obawiam się, że i tym razem może być podobnie,.

    1. staroń to stara cwaniara, której miejsce jest w więzieniu, a nie w parlamencie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Kuriozalna propozycja Bułgarii pod adresem NATO

Groteskowe deklaracje bułgarskich władz na trwającej sesji Zgromadzenia Parlamentarnego NA…