Pielęgniarki z Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio podpisały wczoraj porozumienie z marszałkiem województwa oraz dyrektorem placówki. Dostaną 600 zł podwyżki gwarantowanej oraz kolejne, na które pozwolą finanse szpitala.

http://ozzpip.pl/11-09-2013-akcja-protestacyjna/

Rotacyjny protest głodowy pielęgniarek trwał od 3 września. Później protest nabrał również charakteru absencyjnego. Jak podaje PAP, protestujące żądały 1,2 tys. zł podwyżki.

Zarząd województwa proponował rozłożenie żądań na raty: aby w tym roku pielęgniarki otrzymały bezwarunkowo 400 zł podwyżki, w przyszłym roku kolejne 200 zł bezwarunkowo w sierpniu oraz warunkowe 200 zł w kwietniu, jeśli sytuacja szpitala na to pozwoli. Kolejne warunkowe wypłaty (250 zł) miały nastąpić w 2020 roku. Na to zgodziły się inne protestujące załogi na Podkarpaciu.

Ostatecznie jednak skala przemyskiego protestu była tak duża, że szpital musiał ulec.

Porozumienie, które podpisano w siedzibie Ministerstwa Zdrowia zakłada podwyżkę 1050 zł, rozłożoną na pięć transzy. – 600 zł w tej kwocie jest bezwarunkowe, pozostała część zależeć będzie od sytuacji ekonomicznej szpitala w Przemyślu.

„Spór zakończono porozumieniem, pod którym swoje podpisy złożyli: dyrektor szpitala Piotr Ciompa oraz w imieniu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy Wojewódzkim Szpitalu w Przemyślu Ewa Rygiel (przewodnicząca związku), Joanna Banat, Ewa Buczko, Marzena Piekarska (członkowie zarządu), Danuta Wardęga (wiceprzewodnicząca), a także Zofia Dmuchała ze Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy Centrum Lecznictwa Ambulatoryjnego i PPOZ” – poinformował rzecznik prasowy Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego Tomasz Leyko.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Koalicji Lewicy może grozić rozpad. Jest kłótnia o „jedynkę” do PE

W cieniu politycznej burzy, koalicja Lewicy staje w obliczu niepewnej przyszłości. Wzrasta…