Nasila się fala homofobicznej agresji. Mamy kolejne ofiary. W Krakowie do szpitala trafił chłopak, który otrzymał w głowę cios kijem. Oprócz niego obrażenia pobitych zostało jeszcze kilka osób.

– Była piąta rano. W pięcioosobowej grupie staliśmy pod klubem na ulicy Filipa. Rozmawialiśmy, śmialiśmy się. Wielu z nas było kolorowo ubranych, tego wieczora byliśmy na wernisażu. Kątem oka zauważyłam, że idzie w naszym kierunku dwóch mężczyzn z kijami. Jeszcze wtedy nie przyszło mi do głowy, żeby się bać – tak w rozmowie z krakowską „Wyborczą” sytuację relacjonuje jedna z napadniętych. Ona również dostała kijem po głowie, całe szczęście – nie odniosła poważnych ran.

Mniej szczęścia miał jej kolega, który po spotkaniu z „prawdziwymi Polakami” miał głowę całą w guzach oraz krwawiącą ranę nad skronią. Uderzenia w ten obszar głowy są szczególnie niebezpieczne. Trafił do szpitala, gdzie lekarze szyli mu pękniętą skórę. Został zwolniony do domu, przez trzy dni ma leżeć.

Poszkodowany nie złożył zawiadomienia na miejscu, bo musiał pilnie udać się do szpitala. W najbliższych dniach ma się udać na komisariat. – W tym wypadku jednak sprawie zostanie nadany dalszy bieg, bo jeśli dwóch mężczyzn okłada kijami trzeciego, to takie rzeczy ściga się z urzędu – powiedział Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

W ostatnich tygodniach odnotowuje się coraz więcej aktów agresji, których ofiarami padają osoby LGBT. W połowie czerwca pobity został Jacek Szawioła, wyoutowany gej, stylista (był m.in. fryzjerem Andrzeja Dudy) i uczestnik programu Gogglebox. Sprawcy skatowali go pod jego domem.

Świadectwem narastającej nienawiści są też słowa mieszkańców gminy Godziszów na Lubelszczyźnie. – Łeb uciąć kurwa, albo rozstrzelić. Niemiec by zrobił kurwa lepiej. Już dawno Majdanek powinny otworzyć i ich w pierun do krematorium dać. Bydło pieruńskie – w takich słowach jeden z nich wyraził się o gejach.

Z podobną intensyfikacją homofobicznych napaści mieliśmy do czynienia podczas kampanii europarlamentarnej i kolejnych miesiącach po niej. Przypomnijmy, że wówczas głównym motywem kampanii wyborczej PiS było straszenie „atakami LGBT na rodziny”. Teraz Andrzej Duda również postawił na szczucie. Kilka tygodni temu stwierdził, że LGBT to nie ludzie, a dwa dni temu zapowiedział zgłoszenie w Sejmie projektu zmiany Konstytucji, zakładającego dodanie do ustawy zasadniczej zapisu o zakazie adopcji dzieci przez pary jednopłciowe.

patronite

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Ja myślę ,że jak to zwykle bywa stało kilku kolesi z tęczowymi pałkami i zaczepiło Bogu ducha winnych karków w Karkowie.Byłem setki razy na mieście i lewactwo zawsze goniło przestraszonych biedaków z przerażonym orłem na piersi.Polskie bojówki lewackie są przepotężne.Naprawdę nie liczy się masa mięśniowa i testosteron tylko zwinność w rurkach.Tęczowi rządzą.Ich hersztem jest niejaki Robert B powiązany z kibolami AKS Zły znanymi w całej Polsce z siania terroru na ulicach.

  1. Skomentuję to jednym słowem. Głupiś.
   Bo argumentów nie widzę żadnych – poza rzecz jasna erystycznymi wygibasami celującymi w uczucia czytelników. Do rzeczy userze ,,No”.

 2. ,,Napadli na klub gejowski”..
  Ty się Piotruś z powołaniem minąłeś – powinieneś bajki pisać…
  Jaki napad na klub skoro zarówno ofiary jak i napastnicy zderzyli się na… ULICY?
  I jak wynika z tekstu – ofiary sterczały tam niedopite niemnoszko mantycząc…
  Przylazło dwóch równie napitych (lecz niedopitych) kolesi z pałkami, zapewne doszło do nieparlamentarnej wymiany zdań i kije poszły w ruch. Do ,,dobrych życzeń” pod adresem drugiej strony – nikt się teraz nie przyzna, bo przecież to nie był powód do draki, od takie dobrotliwe HCwDPN itepe.
  Zbyt często byłem w czasach własnej młodości świadkiem (a czasem i mimowolnym uczestnikiem) takich zajść kiedy to po całonocnym ,,nasączaniu” wracało się powolutku do domu, aby nie wiedzieć od czego zwykle się zaczyna i jak się kończy szukanie wrażeń po nalaniu się po korek.

 3. No widze ze niewygodne komentarze zostały wycięte w pień. Mimo ze nikt nikogo nie obrażał ani nie wyzywał. Ale widać niektorzy myślą ze jak usunął komentarz obnażający hipokryzje i podwojne standardy tęczystów to jego racja bedzie „najmojsza”. Przykre tylko ze wprowadza sie na teoretycznie lewicowym portalu standardy rodem z tvn i gazwybu

 4. Nowak, usuwanie komentarzy jest trochę głupie, trochę dziecinne a trochę przerażające z tego powodu że byle cy*bał siedzący z drugiej strony uważa siebie za wszechmogącego cenzora wycinającego nie to co łamie zasady portalu ale to co uważa za niewygodne.

 5. Lekko narąbani, piąta rano… cóż… w tej sytuacji nie chodzi o homofobię, ale zwykłą podpitą, poimprezową patologię. Mogło trafić na każdego. Normalni ludzie (robotnicy, inteligencja pracująca) o tej porze śpią. To dotyczy również ofiar.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rajd ku czci zapomnianych partyzantów

W okolicach Radomska odbył się Rajd Rowerowy Śladami Walk Gwardii Ludowej i Armii Ludowej …