Leszek Miller był wczoraj gościem Katarzyny Kolendy-Zaleskiej w „Faktach po faktach” w TVN24. Niektóre z jego wypowiedzi spokojnie można by włożyć w usta zadeklarowanych polityków prawicy.

flickr.com/LukasPlewnia
flickr.com/LukasPlewnia

Szczególnie kuriozalnie wybrzmiały słowa szefa SLD na temat uchodźców. Miller od dawna stoi w tej kwestii ramię w ramię z prawą stroną sceny politycznej, twierdząc, że „Polska to biedny kraj, biedniejszy niż targana kryzysami Grecja” – nie ma więc odpowiednich warunków, by przyjmować wszystkich uciekających przybyszów. Wczoraj stwierdził, że Polsce przychodzi płacić za błędy kanclerze Merkel, która najpierw zaprosiła Syryjczyków do Europy, potem jednak postanowiła „wycofać zaproszenie” i nakazała państwom Unii rozdzielić uchodźców między siebie. Miller niczym rasowy polityk prawicy powiedział, że „warto się postawić i zaprezentować narodowy punkt widzenia”.

Proszony o potwierdzenie pogłosek, jakoby w jego partii trwała akcja „odmładzanie”, przewodniczący nie odpowiedział jednoznacznie. Prowadząca zapytała, czy rzeczywiście ma zamiar zrezygnować z przywództwa w SLD. Miller odpowiedział wymijająco – na kolejnym zjeździe Sojuszu „nie zamierza ubiegać się o stanowisko przewodniczącego”. Tym samym jednak nie wykluczył możliwości, iż wybiorą go (mimo woli) członkowie partii. Powiedział, że na razie nie wymieni nazwisk swoich faworytów na stanowisko nowego przewodniczącego, aby nie drażnić „reszty”. Zaprzeczył, jakoby „chował się” w cieniu podczas kampanii wyborczej Zjednoczonej Lewicy.

Prowadząca „Fakty po faktach” podsumowała dyskusję słowami „Jest pan zadziwiająco blisko PiS-u”.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. tej bandzie – a szczególnie Kwachowi i Millerowi – należy się Trybunał Stanu- ZA CAŁOKSZTAŁT a nie tylko za „więzienia CIA”. I te dranie – a jeszcze Michnik, Smolar, Sierakowiak, Balcerek, Lewandowski, Buzek, Hausner, etc, etc – mają czelność brać udział w „życiu politycznym/publicznym”. To jest 'półświatek’. Te głupie kaczory to przy nich synki w krótki spodenkach. A żeby uświadomić Polactwu (no bo Polactwo toleruje takie kreatury) to informacja: na Ukrainie jest coś takiego jak „YALTA!!!! European Strategy” (http://yes-ukraine.org/en/about/yes-board) sponsorowane przez Sorosa. Trzebia mieć specyficzne poczucie humoru aby „ludzie wolności” odwoływali się do „Jałty”.

 2. No ale co jest kuriozalne?
  Polska to kraj biedny, biedniejszy niż Grecja.
  W Polsce nie ma warunków żeby przyjmować uchodźców bo państwo polskie nie jest w stanie zapewnić opieki socjalnej swoim obywatelom.
  On mówi jak rasowy komuch a nie jak prawaczek. To prawica używa lewicowych haseł i stąd nieporozumienia.

 3. Kuriozalne jest to że Gejo-Lewica zaprasza muzułmańskich uchodźców do zamieszkania w kraju gdzie ponad 80% bezrobotnych nie otrzymuje żadnego wsparcia od kraju. Na co liczycie? Na wojnę miedzy talibanem a katotalibanem? Na to że bezrobotni Polacy w ramach protestu powieszą na latarniach rząd razem z uchodźcami którzy za takie same nicnierobienie dostaną górę pieniędzy? Jaki macie cel w kopaniu grobu dla lewicy? Ktoś wam za to zapłacił? Czy po prostu robicie sobie portfolio żeby zmienić pracę wziąć kredyt i kupić sobie mieszkanie?

 4. Kuriozalne jest to co pisze WK. Imigracja w sposób zdecydowany obniży koszty płacowe, jest więc na rękę wyłącznie kapitalistom i to właśnie niemiecki kapitał stoi za tym pomysłem. Miller od dawna nie miał więcej racji.

 5. zabawne, partyjka razem, o której za kilka miesięcy wszyscy zapomną, próbuje meblować SLD

  1. Akurat jeśli chodzi o SLD, to Razemki słusznie postępują – po prostu są ludzie, którym nie podaje się ręki, żeby nie trzeba było jej czyścić z g…
   A Miller, Kwaśniewski i jeszcze parę innych kreatur powinni dawno stanąć przed Trybunałem Stanu – i to nie tylko za tortury w Kiejkutach…
   Ale w sprawie uchodźców niestety „dali ciała” i solidnie się zbłaźnili i swoim stanowiskiem i udziałem w tej farsie…

  2. postępują słusznie według twego mniemania, chłopcze. za miesiąc wyborcy zweryfikują tę partyjkę, której poparcie równa się twojemu IQ :)))))))))))))

  1. 100/100 Też hoo.ja nie lubię i też uważam że ma rację.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Nowy premier Macedonii: krok bliżej do Wielkiej Albanii?

25 stycznia premier Macedonii Północnej, Dimitar Kovacevski, podał się do dymisji. Jego mi…