Czy obecny szef MSWiA zlecił zmontowanie materiału obciążającego byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego? Lewica chce aby Mariusz Kamiński poniósł polityczną odpowiedzialność za działania CBA, którego agent, Tomasz Kaczmarek przyznał, że na zlecenie przełożonych dopuścił się manipulacji.

Kolejna afera ukazująca nam metody sprawowania władzy przez Prawo i Sprawiedliwość wybuchła w sobotę, kiedy w materiale „Superwizjera” w TVN były agent CBA Tomasz Kaczmarek oskarżył szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego, że w okresie kiedy piastował funkcję szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego  w latach 2007-09 wywierał na niego oraz innego agenta CBA nacisk aby opinia publiczna dowiedziała się, że willa w Kazimierzu Dolnym jest „słupem”, którego faktycznymi właścicielami są Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy.

„Miałem wytworzyć przeświadczenie, że dom w Kazimierzu Dolnym należy do Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich. (…) Nigdy takiego materiału dowodowego nie powziąłem (…) Moje notatki i złożone zeznania są efektem nacisków ze strony moich byłych przełożonych (…) Mariusza Kamińskiego oraz Macieja Wąsika (zastępcy szefa CBA – red)”

Do sprawy odnieśli się politycy Lewicy. Na dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie głos zabrali Krzysztof Gawkowski i Włodzimierz Czarzasty. Zapowiedzieli, że ich klub złoży wniosek o wotum nieufności dla Kamińskiego.

– Wczoraj dowiedzieliśmy się jak działa państwo PiS, które chce nie tylko rządzić, ale i sądzić niewinnych i wsadzać ich do więzienia. Służby specjalne, które były w latach 2005-2007 i są od roku 2015 w rękach PiS, nie prowadzą polityki szukania i odkrywania prawdy, ale szukania haków na przeciwników politycznych. Nie ma na to zgody, żeby koordynatorem służb specjalnych i szefem MSWiA był człowiek, który mógł być szefem tej zorganizowanej szajki, która chciała wsadzać niewinnych ludzi do więzienia – powiedział Gawkowski. – Nie pozostaniemy też bierni w sytuacji, gdy okazuje się, że mogli dzisiaj szefowie służb, polscy parlamentarzyści łamać prawo – dodał szef klubu Lewicy.

Czarzasty z kolei zapowiedział, że „przyjdzie czas rozliczeń”.

– Prędzej czy później to świństwo się zakończy. Ludzie zobaczą jak przygotowywane są haki na uczciwych ludzi – mówił.

Czarzasty zaapelował również do urzędników i prokuratorów, by „nie dali się oszukiwać”. – Nie dajcie sobie zakładać różowych okularów, bo ten świat, który tworzy PiS, nie jest różowy – przekonywał.

Jeszcze dosadniej wypowiedział się na Twitterze. „Sprawa haków na A. Kwaśniewskiego. Czas skurwysyństwa się skończy wcześniej lub później. Weźcie ułaskawienia od PAD już dziś. Bo jak prezydentem zostanie ktoś przyzwoity to będziecie siedzieć” – napisał Czarzasty.

patronite

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Czekam kiedy ta niby lewica zajmie się konkretnymi problemami może niech spróbują coś zrobić z prawem budowlanym i przepisami pisanymi pod konkretne grupy interesów. Geodeci, architekci tysiące bzdur pozwoleń wszystko żeby ta kasta obrastała tłuszczem.

  2. Je.bał pies agenta Tomka i jego byłych pryncypałów w osobach Kamińskiego czy Wąsika ale darcie mordy o SPRAWIEDLIWOŚĆ przez członków SLD którzy bez obrzydzenia brali miliony brudnych jankeskich dolców w kartonach oraz zezwalali na tajne więzienia jest jak był łaskaw powiedzieć Czarzasty sqrwysyństwem!!!!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Homofobicznym gminom pod rozwagę: NSA unieważnił uchwałę nienawiści

Rada Gminy Serniki 21 czerwca 2019 roku podjęła uchwałę, mającą formę deklaracji o nazwie …