Brutalna akcja policji na warszawskim Ursynowie. Aktywistka organizacji Stop Bzdurom została wyciągnięta siłą z mieszkania i przewieziona na komisariat.

Małgorzata Szutowicz nie mogła nawet założyć butów. „Stróże prawa” powalili ją na ziemię i skuli kajdankami, kiedy zapytała ich o przyczynę najścia i numer odznaki. Na profilu fejsbukowym innej działaczki, Marty Puczyńskiej na kilkadziesiąt minut pojawiło się nagranie, na którym widać moment zatrzymania.  – Naprawdę jest pan takim chujem? – pyta dziewczyna.  – Tak, jestem chujem Mam satysfakcję, że nie możesz założyć skarpet – odpowiada policjant.

Jak dowiedział się Portal Strajk, zatrzymana przebywa obecnie na komisariacie przy ulicy Nowolipki. Jest przesłuchiwana w obecności swojego adwokata.

Małgorzata Szutowicz w ostatnim czasie angażowała się w akcje przeciwko rozgłaszaniu kłamstw na temat osób LGBT, praw kobiet oraz edukacji seksualnej. Sprzeciwiała się bezradności państwa wobec furgonetek fundamentalistycznej Fundacji Pro.

28 czerwca grupa aktywistów zatrzymała samochód na ulicy Wilczej. Banery zostały zerwane i pocięte nożem, samochód stracił lusterka, przebite zostały opony. Dwa miesiące wcześniej na Ursynowie furgonetka została zatrzymana przez grupę kierowców, którzy zablokowali jej przejazd i sprowadzili na miejsce policje.

Tymczasem policja, która dziś rano wytargała z mieszkania Małgorzatę Szutowicz, w ostatnich tygodniach zapewniała prawdopodobnie obstawę samochodom fundamentalistów.

Szutowicz przewidywała, że jej działalność może się spotkać z represjami państwa.

„Wiem, że Polska Policja mnie kiedyś pewnie dojebie, bo w tym kraju to połowa aktywistów gotowa jest lizać policyjne buty przy byle okazji” – napisała na FB 1 lipca.

Istnieje poważne podejrzenie, że dzisiejsze zatrzymanie miało związek z akcją przeciwko furgonetce Fundacji Pro.

Furgonetki Fundacji Pro od kilku lat poruszają się ulicami polskich miast. Głoszą nieprawdziwe informacje na temat aborcji,  są opatrzone drastycznymi zdjęciami zmasakrowanych płodów, a także propagują kłamstwa przedstawiające w negatywnym świetle osoby LGBT. Fundacja zajmuje się też walką z edukacją seksualną. Jej działalność osadzona jest na tym samym ideologicznym podłożu, co działalność grup terrorystycznych w USA, które pod hasłem „ochrony życia’ organizują zamachy bombowe i zbrojne napaści na kliniki, w których przeprowadza się zabiegi przerywania ciąży.

patronite

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Policja zatrzymuje typa udającego babę stawiającego opór. Sam sobie winien skoro zachciało się akcji w stylu anityfy i uszkadzania cudzego mienia…. Ukrywa się u koleżanki i liczy na łagodne traktowanie.

 2. Skoro policjant stwierdził, że jest hujem, nie powinien w tej chwili pełnić funkcji policjanta !. Prawda panie Tfu !! Prawda Ziobro ?

 3. ~ Onomatopejka a co tam robiła ta cudza własność ?? Prowokowała ??Ta cudza własność powinna liczyć się z konsekwencjami !! no to była kontra !! A co tam robiła policja ?? kajdany…?? ciągnięcie po bruku ?? To faszyści !!! Ziobry !!! Prywatna hołota policyjna Ziobry ! A może nie Ziobry a przedstawicieli kościoła katolickiego ?? tak zwana Święta Inkwizycja ?? !….WON !!!!!!!!

  1. Ale… jemerycie gdyby to tobie zniszczyli reklamę twojego biznesu, to poszedł byś pochwalić, czy raczej lagę byś wziął i po durnych łbach walił? Antyskrobankowcy po prostu skargęna policji i w prokuraturze złozyli, a reszta to już konsekwencja chuligańskich wybryków. Próbujesz tanich sztuczek gry na uczuciach? Daruj sobie trolowanie.

 4. Huligani wszystkich krajów łączcie się! W końcu ktoś zrozumiał że walka z systemem z którym się nie zgadzamy musi się odbyć na ulicy. Walka tej pani nie jest moją walką bo mi koło do..opy lata co ktoś ma wymalowane na samochodzie ale to dobry przykład dla baranów którzy myślą że „walczyć” można w internecie za pomocą postów skierowanych do nikogo . Akcja spowodowała reakcję czyli jest dobrze. Myślę że warto z tego powodu przebiec się z rana w skarpetkach i przyjąć kilka pał na plecy.

  1. Ta „pani” to tak naprawdę trans o imieniu Michał Szutowski.

  2. @ ziomekp Tym bardziej walka tego pana nie jest moją walką. Heh , kiedy widzę artykuł Nowaka to w zasadzie zawsze spodziewam się jakichś jaj. I proszę, jest – pani z jajami.

  3. @Andy
   To co tu robisz zamiast z Szutowskim razem za noże się złapać? Strach dooopę ścisnął, a odwaga ulatuje jak każden jeden sen złoty po wypadzie z kwadrata? Dalej bohaterze zza klawiatury! Twoja walka powiadasz? To do dzieła! Pokaż jakiś chojrak!

  4. @ skorpion
   A co ty kundlu możesz o mnie wiedzieć?
   A tak w ogóle chyba nie przeczytałeś co ja napisałem albo co gorsze nie zrozumiałeś kilku prostych zdań.

 5. No, to się teraz okazało, ze ta biedna wywleczona bez ubrania (czytaj bez skarpet) kobieta, to jest chłop tyle, że chudy. Teraz się oburzacie, jak można tak potraktować mężczyznę :O !! XD

 6. Jak niewiele trzeba by awansować na działaczkę lub działacza lewicowego. Wystarczy być zaangażowanym w ruch LGBT lub obronę „praw kobiet”.
  Znam wielu równie zaangażowanych zwolenników PO, którzy taką kwalifikację skierowaną do siebie odbierają jako niezrozumienie ich postaw.

 7. 15/07/2020 o 00:08
  Komentarz czeka na zatwierdzenie. To jest podgląd komentarza, który będzie widoczny po jego zatwierdzeniu.

  „Wiem, że Polska Policja mnie kiedyś pewnie dojebie”

  No i doj…bała… A mnie j…bie piąta kolumna Michnika – „strajk.eu”… Te same metody, ta sama mentalność łacba…

 8. 15/07/2020 o 00:08
  Komentarz czeka na zatwierdzenie. To jest podgląd komentarza, który będzie widoczny po jego zatwierdzeniu.

  „Wiem, że Polska Policja mnie kiedyś pewnie dojebie”

  No i dojebała… A mnie jebie piąta kumna Michnika…

 9. Chciała być bohaterką to została. A może szanowna Pani Aktywistka nie raczyła się stawić na wezwanie policji bez usprawiedliwienia. W takim razie dokonuje zawsze i w całym demokratycznym świecie doprowadzenia zarówno świadka jak i podejrzanego siłą. Nazywanie kogoś chujem to nie tylko niegrzeczne ale też prowokacyjne i to proszenie się o kłopoty. Jak ktoś jest masochistą to niech może lepiej sam sobie zrobi krzywdę, po co do tego policja?

 10. Samochód sam nie stracił lusterek i opony nie zostały pocięte :D tak trudno przechodzi przez gardło, ze ta babka razem z kolegami zdewastowali prywatny samochód urywając mu lusterka i tnąc opony nożem? Zniszczyli własność prywatną i olaboga bo policja przyszła, gwałtu rety, nie może być. Jak się coś niszczy to się ma do czynienia z prokuratorem, obojętnie czy się jest filigranową dziewczynką czy łysym typem z tatuażem. To się nazywa prawo :O

  1. Potępiam wulgaryzmy jako formę wypowiadania się – szczególnie w sprawach społecznych – a nie dopuszczalne w zwracaniu się do państwowych funkcjonariuszy.
   PRYWATNY (?) samochód był narzędziem w brutalnej walce światopoglądowej, ideologicznej i … został brutalnie potraktowany przez PRYWATNE osoby.

 11. Wiecie że jest film z ataku na furgonetke? Raz że pocięte zostały opony, urwane lusterka, pocięta plandeka to jeszcze kierowca został fizycznie zaatakowany… A teraz jest płacz że policja nie pozwoliła założyć skarpetek…. Szanujmy się

  1. Pocięte, urwane, pocięta plandeka, kierowca …..Sami nagrali to ?? jak cięli ?? widać twarze…? plecy ?? oczy …nosy …czy może…nie widać…jak to jest? Pokazali jak to robią ??? Widać to jak sami tną…atakują ?? urywają ?? …Była ekspertyza nagranego filmu ?? Nieee ??? No weeeź…Dominisiu….Szanujmy się….nooo…

 12. Jeżeli prowadzicie jakąkolwiek działalność, która jest nie po myśli rządzącym to nie odbierajcie w ogóle domofonu jak ktoś dzwoni. Siedźcie cicho i udawajcie że was nie ma. Dwa, trzy razy przyjadą, zadzwonią i w końcu odpuszczą.

  1. Zwłaszcza jeśli dewastujecie cudza własność, czyli prowadzicie dzialalnosc chuligańską

 13. a wystarczyło nie napadać na cudzą furgonetkę, nie chwalić się tym w sieci i nie nawoływać do tego typu przestępstw na specjalnie stworzonym w tym celu fanpejdżu na fb.

 14. Skorpion13 człowieku, masz problem z logicznym myśleniem? Przebito opony, urwano lusterka, zerwano banery. I to ona ma za to odpowiedzieć? To ona osobiście zerwała te banery? Bo zdanie jest napisane stroną bierną i na to nie wskazuje. Mało tego, Małgorzata wprost nie brała udziału w tym zniszczeniu. I ona ma za to odpowiadać? Niezłe fantazje.

 15. Niech mi ktoś powie że to nie jest reżimowe państwo wyznaniowe. A może jeszcze mamy się cieszyć że nie zabijają od ręki.

  1. A powiedz mi co zrobisz, jak sąsiad, który nie Zgadza sięz Twoimi poglądami wytłucze ci szyby w chałupie? Będziesz się cieszył jak głupi do sera, czy tez na cegielnię polecisz z żądaniem natychmiastowego ukarania delikwenta???
   Wolność wypowiedzi drogi Januszku dotyczy również tych z którymi się nie zgadzamy, nawet byśmy ich najchętniej w przysłowiowej łyżce wody utopili.
   Bo wolność wypowiedzi dotyczy również prawa do głoszenia nienaukowych bzdur. A napaść jest napaścią, niszczenie mienia – niszczeniem mienia i poglądy nie mają tu nic do rzeczy!
   Oburzasz się gdy wobec ciebie ktoś podejmie działania przestępcze, a inaczej myślącym tego prawa odmawiasz. Jeżeli nie jest to Kalizm w czystej postaci – to niechaj mnie szczecina pokryje!

  2. Ale chłopie, czy ty rozumiesz że zabrana została niewinna osoba której niczego nie udowodniono?

  3. a co zrobisz, jak ktoś Ci zaparkuje pod domem auto z transparentem „Skorpion13 rucha małe dzieci” a policja będzie pilnowała, żebyś go nie usunął?

  4. Pomijając to, że cała ta historia jest kuriozalna, że powinno się oskarżyć ludzi od tego samochodu nawołującego do nienawiści a dziewczynie dać medal to szokuje postawa policji. Przyzwyczailiśmy się, że to faszyzująca bojówka PiS ale jednak to czyjś syn, może brat, mąż, ojciec. Takie zachowanie dyskryminuje go jako mężczyznę i jako człowieka. Co się stało, że nagle oglądamy się za siebie i widzimy potwora? Kiedy „oni” powstali? Jestem przerażona. Ale najważniejsze co chciałam napisać to DZIĘKUJĘ tej dziewczynie, która działając również w moim imieniu została ofiarą przyzwoitości i „workiem treningowym” bestii w mundurze.

  5. @ Edith.
   Dziecko drogie, acz niegramotne niemnoszko. Ponieważ użyją nicka z jakiegoś portalu – to nie zrobię nic.
   W przypadku gdyby użyli nazwiska – mój prawnik zrobiłby w 24 godziny porządek z plakatem i ew. obstawą.
   Gliniarze chronili owe pojazdy, zgłoszono im bowiem napaści na kierowców i utrudnianie ruchu (czyli wykroczenie rozbestwionych działaczy).
   zrozum, że DURA LEX SED LEX!!
   I nie ma przebacz.
   Zamiast demolować – co jest jak widzę jedynym zrozumiałym dla ,,działaczy” działaniem – może trzeba zasypać po uszy telewizję, posłów, senatorów i prezydenta skargami na oszustwo/wprowadzenie w błąd etc??? Nawet we polskim KC można znaleźć podstawy do wytoczenia propagatorom bzdur procesu.
   A jak się chodzi na skróty – to często od tego później zad boli.

  6. @Skorpion13
   Ale czy ty nie rozumiesz, że ci ludzie jeździli tymi furgonetkami BEZPRAWNIE? proces się odbył, furgonetki dostały zakaz pojawiania się w mieście, a mimo to policja ich chroni? Coś jest mocno nie tak.

  7. No cóż, (Skorpion13 rucha małe dzieci) bez odzewu. Stwierdzenie, fakt….sądzę maczasz w tym palce..albo przez H …pisane. .Ziobroooo !!!!!!!!!!!!!!! do robooty !!!!!!!!!!! Tfu !! Święta Inkwizycjo !!…Maaaciorewicz !!! brać, łapać !!! karać !! zamykać !!! Głupio Ci Skorpion13 ?? a może to nie prawda ?…

  8. @ jemerut.
   A ty znowu szalejesz tandetny trollu? Argumentów brak?
   Nie moja wina, że nisko latasz.

 16. ,,28 czerwca grupa aktywistów zatrzymała samochód na ulicy Wilczej. Banery zostały zerwane i pocięte nożem, samochód stracił lusterka, przebite zostały opony. ”
  I za zniszczenie mienia pani działaczka pójdzie pie..dziec w pasiaki. Skoro potrafiła zachować się jak gangster- jak gangstera potraktowała ją cegielnia. Co w tym dziwnego?
  Niszczenie mienia – podobnie jak kradzież są karane w RP. były karane w PRL, są karane na całym świecie!
  Dura lex sed lex panie dziennikarz! Wbij to sobie do tej zakutej łepetyny raz na jutro!

  1. Taki hardy pan aspirant teraz na emeryturze, a na służbie pewnie srał po gaciach ilekroć demonstracja szła, takie z was pałarze kozaki jak jest trzech się rzucacie na jedną bosą laskę, ale jakby wam kazali chodzić po mieście bez klamek to byście chodzili pod ścianami z nosem w butach.

  2. Skorpion, a Ty się tak nie unoś, bo sobie dupę od słońca przysmalisz. Nikt nie pisze o tym, że tym którzy niszczą mienie nie należy się kara. Chodzi o sposób zatrzymania i histerię „organów ścigania” przy zatrzymaniu aktywistki. Na glebę rzuca się przestępców zagrażających życiu innych, policji…jednym słowem agresywnych, a nie niegroźne dla nikogo osoby. Lecz się z agresji, bo niebawem ciebie praśną…

  3. Scorpio o co Ty walczysz? Rozumiem ich działania, pocięli, przekroczyli prawo, ale wywlekanie w skarpetkach? Kobiety, masz umiar?…

  4. Miałem na myśli że rozumiem działania policji, ktoś coś uszkodził……. a dalej to co napisałem…. Jak można poniewierać tak poniewierać kobietę ?

  5. FAGO sorry to kobiety są jakieś gorsze od mężczyzn? Słabsze? Mniejsze? Trzeba je traktować delikatniej? Panie to Korwinem Mikke!!!!

  6. Ad. Fago
   „Jak można poniewierać tak poniewierać kobietę ?” — a co to kobieta qrwa jego mać jakaś święta krowa, równouprawnienie to równouprawnienie i szlus!!!!!!!!!!

  7. jakby ktoś opowiadał moim sąsiadom, że gwałcę dzieci, też w końcu wywaliłabym mu w ryj.

  8. jak można poniewierać KOGOKOLWIEK, jeśli nie zrozumiałeś przekazu

  9. @ Fakuś!
   A ty nie czaisz jak cię w wała robią? Stąd to ,,wywlekanie” i ,,brak skarpetek”. Przecież to nie jest opis faktów a zwykła chamowata gra na uczuciach. I dałeś się złapać. Widzisz Piotruś-Pan pomimo całego swojego dziecinnego charakterku – uczy się na błędach i kupuje takie łzawe bon moty do swojej radosnej tfu!rczości.
   Dajecie się robić na taki dęty przekaz jak dzieci.
   I jedno pytanko które po lekturze twojego wpisu mi się nasunęło. A jakie znaczenie ma to że akurat na babę trafiło? Podejrzany jest traktowany przez policje jednakowo, niezależnie od płci! A Nowak po prostu rozgrywa ten argument emocjonalnie.
   @Zinowski.
   Albo jesteś tak głupi albo głupa palisz.
   Jeżeli bez bezwzględnej konieczności będziemy naruszać normy obowiązującego prawa – to musimy się liczyć z tym, że druga strona odpowie tym samym i będziemy mieli wówczas uliczną burdę. Badania wskazują,że Polacy w swej masie mają ,,głęboko w poważaniu” prawo jako takie (o ile nie jest dla nich akurat korzystne). Widać to szczególnie dobrze na drogach, gdzie trąbi się na jadących zgodnie z przepisami i oznakowaniem, czy pokazuje im środkowy palec, bo przecież można palić gumę i pruć ile fabryka dała… wyprzedzać na trzeciego, skręcać nie używając kierunków… przecież trzeba oszczędzać przerywacz i żarówki…
   Chcecie być skuteczni? Dobrze odbierani w społeczeństwie?
   TO DAJCIE SOBIE SPOKÓJ Z CHULIGAŃSKIMI METODAMI.
   Czego nie zrozumiałeś w maksymie DURA LEX SED LEX???

  10. Hmm… Ale problem dotyczy tego, że zgodnie z obcym policji prawem, wystarczyło wysłać wezwanie na komendę w celu złożenia wyjaśnień.

  11. @ Fo-Pa.
   A skąd wiesz, że najzwyczajniej w świecie nie odmówiła przyjęcia wezwania, albo po prostu się nie stawiła?
   W takim przypadku prokurator prowadzący śledztwo zarządza doprowadzenie.
   Dziś regulamin mówi, ze nie można takich czynności przeprowadzać w pojedynkę i zwykle udział bierze co najmniej 3 funkcjonariuszy.

  12. @Skorpion13

   Jeśli zdarzenie miało miejsce 28.06, a wbicie na chatę odbyło się w zaskakująco krótkim odstępie czasu, to wszystko wskazuje na zabawę w brudnego Harrego.

  13. @ Fo-Pa.
   Biorąc pod uwagę, że prokurator rejonówki mógł chcieć po prostu zaplusować korzystając z okresu wyborczego, to wcale nie. Ustawa pozostawia do wyboru wezwanie w trybie normalnym drogą pocztową (lub doręczenie wezwania przez gońca) lub w przypadku gdy prokuratura uzna to za konieczne natychmiastowe doprowadzenie PODEJRZANEGO na przesłuchanie. Istotne jest właśnie to słowo.
   Jezeli skargę składał jakiś znany i uznany warszawski prawnik – to pan prokurator miał i tak pełne gacie… Stanął więc na rzęsach aby jak najszybciej sprawę rozwiązać, zarzuty przedstawić i o areszt wystąpić. Sąd jednak nie przychylił się do tego wniosku bo sprawa zbyt błaha.
   Jak myślisz Kolego Fo Pa, który ciąg zdarzeń jest bardziej prawdopodobny? Zabawa w brudnego Harryego czy po prostu ,,zwyczajny” spowodowany chęcią awansu?

  14. FAGO widać że nawet nie oglądałeś bo mówisz o jakimś poniewieraniu „kobiety”. Tam jest chłop udający babę więc Twój argument już przegrywa na starcie. A poza tym nie ma w tym niczego dziwnego że w skarpetach wynieśli skoro jest nakaz prokuratorski a osoba niby „poszkodowana” ukrywa się u koleżanki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Brazylia: zwolennicy Bolsonaro przemocą chcą podważyć wyniki wyborów

Od wczoraj w wielu brazylijskich miastach trwają starcia między zwolennikami byłego prezyd…