Władze na wyspie zastrzegły jednak, że warunkiem jest, iż osoby te nie pozostaną na jej terytorium. Prowadzone były w tej sprawie rozmowy z przedstawicielami unijnych instytucji oraz niemieckiego rządu.

Nie sprecyzowano wprawdzie kiedy i w jakim kierunku mają się udać osoby, którym Malta zezwoliła na zejście z pokładów statków, ale wiadomo już, że kolejnych 65 imigrantów uratowanych w miniony piątek przez załogę statku Alan Kurdi, który należy do jednej z niemieckich organizacji humanitarnych jest bezpiecznych. Pierwotnie miał on zacumować we Włoszech, na Lampedusie. Władze tego kraju jednak wydały kategoryczny sprzeciw.

Rozmowy w sprawie przejęcia pieczy nad imigrantami Malta toczy z UE niemal cały czas od początku tzw. kryzysu migracyjnego. Bieżące rokowania dotyczą nie tylko osób, które zeszły z pokładu Alana Kurdi, ale także 29 innych osób, które uratowała maltańska straż przybrzeżna na początku ubiegłego tygodnia oraz kolejnych 58 w minioną niedzielę (7 lipca).

Maltańskie media podają, że niemiecka załoga uratowała wspomniane 65 osób od pewnej śmierci. Zostały one odnalezione niedaleko wybrzeży Libii. Troje z nich wymagało pilnej interwencji medycznej, która został im już udzielona.

 

 

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Ławrow: Zachód pod przywództwem USA jest bliski wywołania wojny nuklearnej

Trzy zachodnie potęgi nuklearne są głównymi sponsorami władz w Kijowie i głównymi organiza…