Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski, wręczył specjalne odznaczenia samorządom, które przyjęły deklarację walki z „idelogią LGBT”. Tym samym spełnił swoją obietnicę z minionego miesiąca; podczas obrad sejmiku wojewódzkiego powiedział, że nagrodzi urzędy, które podejmą to wyzwanie. Przy okazji uroczystości odniósł się też do filmu braci Sekielskich – wyjaśnił, że przyczyną pedofilii w kościele jest homoseksualizm. Homofobiczna świrnia przybiera na sile.

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, źródło: Facebook
Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, źródło: Facebook

Oficjalne stanowiska, w których władze samorządowe sprzeciwiają się „ideologii LGBT” przyjęło w województwie lubelskim dotychczas dziewięć powiatów i gmin. Wczoraj ich urzędnicy zostali wyróżnieni przez wojewodę. W poczet „zasłużonych” zalicza się powiat świdnicki, gmina Mełgiew, miasta: Ostrów Lubelski, Świdnik i Urzędów, a także powiat rycki i gminy Wilkołaz oraz Zakrzówek.

Awangardą są urzędnicy powiatowi ze Świdnika. To oni pierwsi przyjęli takie oświadczenia. Cytowany przez portal Onet.pl przedstawiciel zarządu powiatu, Radosław Brzózka, tłumaczył to tak:  „Ta ideologia domaga się nieuzasadnionych przywilejów dla tej grupy mniejszościowej. Te przywileje mogłyby zostać zrealizowane kosztem rodziny”.

To jednak drobiazg. Podczas wczorajszej ceremonii wręczenia medali za walkę z „ideologią LGBT” wojewoda Czarnek wygłosił komentarz doprawdy obłędny. Odnosząc się do filmu braci Sekielskich pt. „Tylko nie mów nikomu” oznajmił co następuje:

Jeżeli chcemy realnie działać w obronie rodziny i dziecka, to rozmawiajmy rzetelnie o tej zbrodni. Rzetelnie, to jest wówczas, kiedy powiemy jaka jest rola homoseksualizmu w tej zbrodni [seksualnego wykorzystywania dzieci przez księży – przyp. red.] i dlaczego homoseksualizm jest główną przyczyną pedofilii w kościele.

W swoim przemówieniu Czarnek stwierdził również, że od dłuższego czasu obserwujemy „wielkie, totalne uderzenie w jedność wspólnoty narodu polskiego” i że jej animatorem jest szatan:

To szatan. Nazwijmy rzeczy po imieniu. Jeśli szatan chce uderzyć w tę wspólnotę, to uderza w rodzinę. Jeśli zniszczy rodzinę, zniszczy naród.

Odznaczonym urzędnikom  wręczono Medale Wojoweody oraz specjalne dyplomy.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Chore i prymitywnie molarne osóbki,bez krzty godności.
    Takich to należy…,wiecie czym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Brazylia: zwolennicy Bolsonaro przemocą chcą podważyć wyniki wyborów

Od wczoraj w wielu brazylijskich miastach trwają starcia między zwolennikami byłego prezyd…