70 osób ubiega się o pracę pucybuta na ulicach Palermo. Na ogłoszenie związku rzemiosła odpowiedzieli także absolwenci wyższych uczelni. Do pracy zostanie przyjętych 15 osób, które mogą zarobić do 1200 euro miesięcznie.

W stolicy Sycylii stworzono spółdzielnię pucybutów. Bezrobocie na wyspie spowodowało jednak, że zainteresowanie posadą czyściciela obuwia przeszło wszelkie oczekiwania. Na ogłoszenie odpowiedziało 70 osób w wieku od 21 do 61 lat, w tym także kobiety. Aplikowali absolwenci nauk politycznych i malarstwa, a także bezrobotny geometra. O pracę ubiega się też student ostatniego roku ekonomii i finansów oraz absolwentki liceum klasycznego i lingwistycznego. Jeden z kandydatów chce podtrzymywać tradycję rodzinną, bo jest synem sycylijskiego pucybuta.

Wśród młodych Sycylijczyków wskaźnik bezrobocia wynosi ponad 50 procent, stąd wysokość przyszłych zarobków szacowana na 1000-1200 euro miesięcznie jest dla kandydatów sporym wyzwaniem.

– Nie istnieje nędzna praca. Wystarczy, by wykonywać ją z pasją i profesjonalizmem – powiedziała mediom aplikująca do posady pucybuta 41-letnia bezrobotna księgowa.

Osoby, które wygrają konkurs będą pracować w kilkunastu najważniejszych punktach miasta – od lotniska po stację kolejową. Czyściciel butów będzie też świadczył usługi przed budynkiem miejscowego sądu. Zwycięzcy kwalifikacji przejdą bezpłatny kurs czyszczenia, pastowania i polerowania butów.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Putin ogłosił częściową mobilizację. Krok ku wielkiej wojnie? [akt.] Protesty w rosyjskich miastach

Prezydent Rosji w swoim dzisiejszym porannym wystąpieniu (8 rano czasu warszawskiego) ogło…