22 letni David Hyde odbywa półroczny bezpłatny staż w siedzibie ONZ w Genewie. Koszty życia w szwajcarskiej metropolii są tak wysokie, że jest zmuszony mieszkać w namiocie. Organizacja żeruje na ludzkich marzeniach, nie poczuwając się do zapewnienia stażystom odpowiednich warunków bytowych.

David Hyde przy swoim namiocie nad Jeziorem Genewskim / twitter.com
David Hyde przy swoim namiocie nad Jeziorem Genewskim / twitter.com

– Byłem może naiwny przyjeżdżając tutaj, ale niepłacenie stażystom doprowadza mnie do szału – powiedział stażysta w wywiadzie dla „Tribune de Geneve”. O tym, że nad Jeziorem Genewskim mieszka w namiocie młody człowiek poinformowali dziennikarzy czytelnicy. Nowozelandczyk przyznał, że na wynajęcie mieszkania czy nawet pokoju przerasta jego możliwości finansowe. – Tu stać na to tylko tych stażystów, których rodzice mogą za to zapłacić – powiedział rozgoryczony Hyde.

Każdego roku w siedzibie Organizacja Narodów Zjednoczonych w Genewie staż odbywa 162 studentów. Zaledwie 32,5 proc. z nich otrzymuje jakiekolwiek wynagrodzenie. Wyzyskiwani młodzi ludzie próbują się organizować. Kilka lat temu powstało Stowarzyszenie Stażystów, którego celem jest zapewnienie osobom odbywającym praktyki w międzynarodowych organizacjach świadczeń na poziomie pozwalającym na godne życie.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. cóż, onz jest raczej międzynarodową tubą amerykańskiej polityki gospodarczej i zagranicznej w jej najgorszym wydaniu .

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Jeszcze o zamieszkach w Machaczkale

Po przybyciu w niedzielę 29 października do Machaczkały samolotu z Tel Awiwu, lokalni mies…