Większość ekspertów nie ma wątpliwości – wystawienie Jacka Saryusz-Wolskiego jako kandydata na stanowisko europrezydenta zamiast Donalda Tuska to intryga PiS przeciwko byłemu polskiemu premierowi.

https://www.flickr.com/photos/european_parliament/

Jacek Saryusz-Wolski, jeden z najbardziej rusofobicznych polityków w UE, europoseł PO i wiceprzewodniczący Europejskiej Partii Ludowej (w skład której wchodzi PO), jako konkurent Tuska wprowadził wiele zamieszania nie tylko w samej Unii, ale też w Polsce. Nie tylko z powodu samego „bratobójczego” kandydowania, ale też przede wszystkim dlatego, że Saryusz-Wolskiego popiera jednoznacznie PiS, które od początku nie ukrywało, że nie zamierza pomóc Tuskowi w jego staraniach o drugą kadencję. Początkowo partia rządząca nie deklarowała się co do konkretnych osób i jedynie dawano do zrozumienia, że podczas głosowań polska delegacja rządowa będzie wychodzić z sali. Nieoczekiwane pojawienie się w oficjalnym obiegu nazwiska Saryusz-Wolskiego jest rezultatem dość taniej intrygi PiS przeciwko Tuskowi.

Rzecz w tym, że polityk ten nie ma szans jako kandydat bez poparcia europejskich partii w parlamencie. Poza tym jest kandydatem z tej samej partii w parlamencie europejskim, co Tusk. Chodzi więc tylko o to, by pokazać, że Polska oficjalnie nie popiera byłego polskiego premiera, co może odebrać mu nieco głosów. Na dodatek Saryusz-Wolski, sam przecież prominentny członek PO, w żaden sposób nie ustosunkował się do poparcia ze strony największego przeciwnika Kaczyńskiego i zapadł się pod ziemię, stawiając swoich kolegów w trudnej sytuacji. To w sposób jednoznaczny wystawia mu fatalne świadectwo jako politykowi.

Polskie media wskazują, że taka postawa wywołana jest prawdopodobnie tym, że Saryusz-Wolski jest obrażony na Platformę Obywatelską za nie mianowanie go eurokomisarzem. I tak Unia Europejska stała się świadkiem i ofiarą polskich lokalnych co do skali i znaczenia kłótni, które w efekcie psują po raz kolejny wizerunek naszego kraju w Europie.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. wolski nie przejdzie ale pisuarom chodzi przede wszystkim o to by zrobić zamieszanie koło tusia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Raport Ministerstwa Zdrowia: wśród zaszczepionych umierają głównie osoby starsze i chore

Jak podało dziś Ministerstwo Zdrowia, zdecydowana większość osób, które zmarły w ciągu ost…