W stolicy w sobotę o 14.00 zebrała się grupa ludzi, którzy protestowali przeciwko wojnie i militaryzacji świata.

Organizatorem demonstracji była Pracownicza Demokracja. Na placyku przed wejściem do stacji metra Centrum demonstrujący wskazywali wojnę, jako najważniejsze zagrożenie dla świata. W odróżnieniu od pozostałych sił politycznych w Polsce, demonstracja Pracowniczej Demokracji żądała jednocześnie natychmiastowego wycofania rosyjskich wojsk z Ukrainy i zaprzestania eskalacji działań NATO.

Pojawiały się także hasła skierowane przeciwko Sojuszowi Północnoatlantyckiemu jako organizacji, przeciwko militaryzacji Polski, przeciwko rozszerzaniu wojny. Protestujący nieśli banery z hasłami wspierającymi rozbrojenie nuklearne. Popierano także solidarne zachowania wobec uchodźców.

W miejscu przeprowadzenia demonstracji zawsze jest wielu przechodniów, w tym wielu ukraińskich uchodźców. Znaczna ich część popierała hasła antywojenne, propagowane przez Pracowniczą Demokrację, ze zrozumieniem przyjmowała antynatowskie żądania.

Ten protest to dopiero początek. Spodziewamy się, że nasz ruch antywojenny będzie się rozwijał, im dłużej będzie trwała wojna. To ruch, który domaga się zarówno zakończenia rosyjskiej inwazji na Ukrainę, jak i zakończenia zachodniej (w tym polskiej) militaryzacji i ingerencji”, napisano na profilu Pracowniczej Demokracji na FB.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Druzgocący dla rządu raport NIK o walce z pandemią

NIK opublikowała raport z kontroli działań państwa polskiego w walce z pandemią COVID-19. …