Rozeźlony, że został jednym z głównych bohaterów kampanii „Konwój wstydu”, ojciec Rydzyk wydrukował w „Naszym Dzienniku” wzory doniesienia do prokuratury i wezwał czytelników, aby składali donosy na opozycję.

Do „Naszego Dziennika” dołączono gotowy wzór – wystarczy tylko go wyciąć i podpisać. Oto jego treść:

Uprzejmie informuję, że przygotowanie oraz prezentowanie w miejscach publicznych oraz w mediach billboardu, na którym w sposób bezprawny zamieszczono wizerunek Ojca dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, Dyrektora Radia Maryja, oraz nieprawdziwe i krzywdzące informacje o treści: „Tadeusz Rydzyk wziął 94 mln zł dotacji. Wstyd. Oddajcie kasę”, może stanowić czyn karalny. Mając na uwadze powyższe, wnoszę o zajęcie się sprawą.

Redemptorysta czuje się pokrzywdzony, że Platforma Obywatelska uczyniła go jednym z bohaterów swojej kampanii piętnującej kosmiczne nagrody, które przyznał sobie rząd. W obszernym wywiadzie, który ukazał się na internetowej stronie „Naszego Dziennika”, ubolewa nad tym, że opozycja widzi w nim faworyta rządu, który skwapliwie korzysta ze swoich przywilejów.

„Dlaczego moje nazwisko jest z tym łączone? To jest uderzenie we mnie, próba zniszczenia mojej osoby. Ale ja wiem, komu służę: mam Pana Boga, Pana Jezusa, Matkę Bożą, Kościół, Polskę. Jest mi jednak bardzo przykro. Szkoda, że Polacy niszczą Polaków” – lamentuje. Bo przecież „Fundacja Lux Veritatis nie otrzymała żadnych prezentów od rządu PiS”. Jego szkoła bowiem „wygrywa normalne konkursy – a jeżeli uczelnia wygrywa w konkursach, to dobrze świadczy o jej poziomie”.
Ojciec dyrektor doszedł na koniec do konkluzji, że katolicy są najwyraźniej w państwowych konkursach dyskryminowani:

„Jeżeli występujemy w konkursach, to chcemy mieć takie sama prawa jak inni. Odmawianie praw katolikom jest wbrew zasadom demokracji”.

Na fali ministerialnej „afery o nagrody”, Jarosław Kaczyński zapowiedział, że „od tej pory będzie skromniej” – pojawią się ustawy obniżające pensje posłom i senatorom o 20 proc. Nie podzielił się jednak przemyśleniami na temat tego, czy rząd nadal będzie – jak do tej pory – tak hojny dla toruńskiego potentata.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. No i Papa Grzybo ma rację! Przecież on nie dostaje prezentów! On na te pieniądze ciężko zapracował organizując kaczce ogłupiałą klakę.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Niższe czynsze są możliwe. W Berlinie weszły w życie kolejne regulacje w tej sprawie

Począwszy od poniedziałku 23 listopada właściciele mieszkań w stolicy Niemiec nie mogą już…