CDU i CSU wypracowały porozumienie dotyczące ograniczenia liczby przyjmowanych uchodźców do 200 tys. rocznie.

Podkreślono, że ograniczenie to nie dotyczy zasady swobody poruszania się w UE ani migracji zarobkowej. Anonimowi informatorzy agencji dpa twierdzą, że spotkanie, które zorganizowali liderzy obu partii, miało być preludium do rozmów negocjacyjnych na temat ewentualnej koalicji z Zielonymi i FDP. Jest to również sukces przewodniczącego CSU Horsta Seehofera, który od dwóch lat domagał się ograniczenia liczby migrantów, ale miał przeciwko sobie m.in. Angelę Merkel.

Kanclerz miała twierdzić, że limit jest niezgodny z konstytucją, ale teraz – jak podaje źródło dpa – pracuje nad tym, aby takie rozwiązanie jednak wprowadzić, choć do ostatniej chwili miała negocjować z chadekami. Warunek, który postawiła, zakłada, że żadna osoba, która dotrze do Niemiec i poprosi o azyl, nie zostanie zawrócona z granicy. Wdrożenie procedury azylowej będzie odbywać się niejako z automatu.

„Ograniczenia dotyczą przede wszystkim uchodźców, którzy nie kwalifikują się do azylu politycznego i nie podlegają przepisom konwencji genewskiej o uchodźcach. Roczny kontyngent tej grupy migrantów będzie uzależniany od aktualnej sytuacji w Niemczech. Osobna ustawa ustali kryteria i liczbę migrantów pragnących podjąć w Niemczech pracę zarobkową” – podaje PAP za szefową redakcji ARD Tiną Hassel.

Rośnie konflikt pomiędzy CSU i Merkel. Chadecy mają jej za złe, że poprzez „przesunięcie CDU za bardzo w lewo” wzmocniła Alternatywę dla Niemiec. Konserwatywni wyborcy bowiem odpłynęli do radykałów, widząc, że CDU i CSU zwierają szyki, wystawiając ją jako wspólną kandydatkę na kanclerza. Chadecy mieli stracić na rzecz Afd ponad milion wyborców. Teraz usiłują ich odzyskać, uciszając Merkel i blokując jej działania.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. „Kanclerz miała twierdzić, że limit jest niezgodny z konstytucją,”
    To niemiecka konstytucja nakazuje przyjmowanie na socjal wszystkich, którzy się tam przedostaną?

    „Rośnie konflikt pomiędzy CSU i Merkel. Chadecy mają jej za złe, że…”
    Chadecja/chadecy to termin zarezerwowany dla CDU, a więc i dla Merkel.

    Moja opinia: jeśli niemieccy politycy i w ogóle elity polityczne nie zaprzestaną dotychczasowej, bardzo antyniemieckiej polityki imigracyjnej, to jest prawdopodobne, że następne wybory wygra AfD, albo pojawi się jeszcze bardziej nacjonalistyczna partia.

  2. Koszmar w małym miasteczku. Sąd skazał 26- i 33-latka z Nowego Miasta Lubawskiego na 10 lat więzienia za gwałty i molestowanie dzieci. Pokrzywdzonych jest siedmiu chłopców w wieku od 8 do 13 lat. (http://www.tvn24.pl)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Indyjscy pracownicy portowi odmówili przeładunku izraelskiej broni

Indyjski związek zawodowy robotników portowych, Water Transport Workers Federation of Indi…