„Wolność, sprawiedliwość, przejrzystość” – to trzy zasady, wokół których według lidera Nowoczesnej zbudowano program ugrupowania. Wczoraj odbyła się konwencja programowa stowarzyszenia Ryszarda Petru.

facebook.com/Nowoczesna
facebook.com/Nowoczesna

Lider tak rozwinął swoje wyborcze hasła: „Wolność” – czyli absolutna wolnoamerykanka w gospodarce. Petru nie krył nawet sentymentu do okresu pierwszych lat wściekłej transformacji po 1989. – Jeśli chodzi o wolność gospodarczą, chcemy przywrócić zasadę, która obowiązywała na początku polskiej transformacji i była przyczyną naszego sukcesu: to co nie jest zabronione, jest dozwolone – powiedział.

Sztandarową propozycją partii przyjaznej przedsiębiorcom to podatki VAT, CIT i PIT w wysokości 16 proc. Tak według Petru wygląda „sprawiedliwość”, a także „Polska bez uprzywilejowanych grup” z „prostymi, przejrzystymi podatkami” (vide: „przejrzystość”).

– To, co my proponujemy jest odważne, możliwe do realizacji, to nie są gruszki na wierzbie. Dzisiaj trzeba polskim przedsiębiorcom pomóc, trzeba uprościć polskie prawo, żeby było przejrzyste i zrozumiałe, nikt za nas tego nie zrobi – ogłosił szef Nowoczesnej, szykując się do wyborów, na razie jako stowarzyszenie, wkrótce jako partia.

Premier Ewa Kopacz stwierdziła, że „głos oddany na Petru zwiększa szanse na zwycięstwo PiS, a tego byśmy nie chcieli”.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Ławrow: Zachód pod przywództwem USA jest bliski wywołania wojny nuklearnej

Trzy zachodnie potęgi nuklearne są głównymi sponsorami władz w Kijowie i głównymi organiza…