Prawo i Sprawiedliwość, które jeszcze niedawno protestowało przeciwko absurdalnym pomysłom Platformy Obywatelskiej na obcięcie dotacji tym barom mlecznym, które używają przypraw, teraz samo chce oszczędzać na tanich posiłkach.

wikimedia commons
wikimedia commons

– To jest śmieszne! Dopóki ludzi nie stać, żeby wyżywić się ze swojej pensji czy emerytury, musimy dopłacać do barów mlecznych – mówiła w marcu Beata Szydło, krytykując absurdalny pomysł ówczesnego rządu. Ministerstwo Finansów zdecydowało, że bary, które do przygotowywania posiłków będą używały jakichkolwiek przypraw poza solą, stracą dotację. W związku z protestami, minister Szczurek już w kwietniu wycofał się z tego rozwiązania. Co ciekawe, Szczurek w sumie znacząco podniósł dotacje – w 2014 roku wynosiła ona 13 mln zł, w bieżącym już 20 mln.

Z tego kroku chce wycofać się rząd Beaty Szydło, ponownie zmniejszając środki trafiające do barów aż o 5 mln zł. O dotacje starać się mogą te punkty, w których narzut cenowy nie przekracza 56 proc. ceny użytych produktów. Dopłaty sprawiają, że posiłki są często tańsze niż te przygotowywane w domu. Z barów mlecznych często korzystają niezamożni emeryci – wielu z nich nie jest już w stanie przygotowywać sobie w domu pełnowartościowych posiłków. Cieszą się popularnością także wśród studentów oraz wszystkich tych, którzy ze względu na obowiązki nie mają czasu posilić się w domu, a nie stać ich na „normalne” restauracje czy jadłodajnie. Spadek wyskości dotacji spowoduje prawdopodobnie wzrost cen.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Nooo i to jest sprawa dla której można demonstrować przeciw PiSowi a nie jakieś „Komitety Obrony Demokracji”. Fakty są takie,że PiS i PO robią to samo.

  2. Bary mleczne działały w czasach kryzysu w II RP. PIS jako partia uważająca się za spadkobierczynię przedwojennej Polski powinna bary promować tak jak skoki Stefczyka.

    Z drugiej strony jak się zlikwiduje placówki gdzie widać biedę społeczeństwa to ta bieda nie będzie się rzucać w oczy i będzie żreć suchy chleb we własnych 4-rech kątach. Co z oczu to i z serca.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Ameryka Łacińska: Pfizer domaga się baz wojskowych w zamian za szczepionki antykowidowe

Amerykański koncern farmaceutyczny, który wielokrotnie płacił w USA kary za oszustwa medyc…