Aktywiści zebrali wstrząsający materiał z 7 wyjazdów do rzeźni Prime Food (Axzon Group) w Przechlewie w województwie pomorskim. W ubojni działy się dantejskie sceny. Sprawa wkrótce trafi do prokuratury.

Pierwsze nagrania (uwaga, drastyczne!) pochodzą z 13 czerwca, ostatnie z początku sierpnia 2017. Dokumentują znęcanie się nad świniami, którego dopuszczali się pracownicy rzeźni – kopali zwierzęta w głowę, zrzucali je z windy, ciągnęli za uszy. Działacze kręcili filmy podczas rozładunku zwierząt, przewożonych m.in. przez siostrzaną firmę – Poldanor SA.

Pocztówka z rzeźni w Witkowie – takie obrazki zarejestrowali aktywiści prozwierzęcy pod Szczecinem. fot. Facebook.com/ Powstrzymajmy przemysłowy chów zwierząt

Fundacja „Viva!” zamierza złożyć do prokuratury zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzętami i łamaniu obowiązującej ustawy o ochronie zwierząt. Materiał, który zebrali aktywiści pokazuje, że w Polsce nadal kupowanie mięsa łączy się z finansowaniem tak bestialskich praktyk, jakie miały miejsce w Przechlewie.

Nie jest to sytuacja wyjątkowa jeszcze nie ucichły echa sprawy znęcania w ubojni świń Agryf w Szczecinie. W czerwcu ujawniono wstrząsające materiały – pracownicy również kopali, ciągnęli po ziemi, razili zwierzęta prądem. Firma Animex Foods broniła się, twierdząc, że był to właśnie „odosobniony przypadek”. Sprawa Agryfu była wstrząsająca również w kontekście faktu, że każdego dnia na okrucieństwo pracowników patrzyli pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej, którzy byli na miejscu i nie reagowali.

13 osobom postawiono zarzuty znęcania nad zwierzętami w Witkowie pod Szczecinem. To doniesienie z lipca. Znęcano się nad świniami i krowami. Będzie to największy w Polsce proces za maltretowanie zwierząt hodowlanych. Agrofirma Witkowo na swoich stronach również potępia te praktyki, oburza się i zapewnia o tym, że nagłośnione sytuacje były incydentalne.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Zamach na Donalda Trumpa

W sobotę (o 1.00 w nocy w niedzielę czasu polskiego), podczas mityngu Donalda Trumpa w mie…