Partner Xaviera Jugele, policjanta zastrzelonego w kwietniu w ataku na Polach Elizejskich, wziął z nim pośmiertnie ślub. W uroczystości wziął udział m.in. były prezydent Francois Hollande.

fot. twitter.com

W taki sposób Francja mogła wyrazić solidarność i złożyć hołd funkcjonariuszowi, który podczas pełnienia służby stracił życie 20 kwietnia. Xavier Jugele, prócz tego, że służył we francuskiej policji, był również znanym aktywistą na rzecz praw osób LGBT. Promował kampanie na rzecz równości i tolerancji wśród mundurowych.

Na mocy specjalnego dekretu prezydenta zawieranie małżeństw pośmiertnie jest dozwolone, o ile jedna ze stron wykaże, że druga „jednoznacznie” chciała ślubu. Partner zabitego policjanta, Etienne Cardiles, udowodnił, że od jakiegoś czasu planowali zawarcie związku małżeńskiego. W uroczystości wzięła udział burmistrz miasta Anne Hidalgo i były prezydent Francois Hollande, który odznaczył pośmiertnie Xawiera Jugele, czyniąc go Kawalerem Legii Honorowej.

Jugele był piątym policjantem, który zginął podczas ataku terrorystycznego we Francji w ciągu ostatnich 2 lat. Pełnił służbę również 13 listopada 2015, kiedy terroryści urządzili masakrę w klubie Bataclan. Był jednym z pierwszych funkcjonariuszy, którzy dotarli na miejsce po ataku, by udzielić pomocy ofiarom. Wówczas nie ucierpiał.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Gen. McKenzie: USA będą bombardować Afganistan do woli

  Szef centralnego dowództwa armii amerykańskiej (Centcom) gen. Kenneth McKenzie ogłosił d…