W lipcu w Niepokalanowie prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech odbył publiczne spotkanie, podczas którego wyjaśnił źródła ekonomicznego sukcesu swojego miasta. Wielu podejrzewało, że to zasługa samego prezydenta i jego kompetencji menedżerskich. Tymczasem prawda jest zaskakująca, bo prezydent przyznał, że obowiązki zarządcze przejął kto inny: Maska Boska.

Rafał Piech prezydent Siemianowic ma spotkaniu z menedżerką miasta – Maryją. siemianowice.pl

– Każde miasto ma osobę odpowiedzialną. W Siemianowicach Śląskich taką osobą jest Maryja – poinformował publicznie Piech na spotkaniu zatytułowanym “Oddaj się Maryi” – Ona otrzymała klucze do miasta, jest jego menedżerem i je prowadzi –dodał włodarz, który nie zdradził jednak czy wymieniona przez niego osoba pracuje dla urzędu miasta na kontrakcie, czy w ogóle pełnienie przez nią tej funkcji jest jakoś sformalizowane. Liczą się jednak efekty, a te widać jak na dłoni.

Ostatnie kilka lat to okres widocznego rozwoju Siemianowic: naprawa służby zdrowia i placówek oświatowych, rewitalizacja parków i wymiana nawierzchni prawie 30 proc. wszystkich dróg, powstały pływalnie i baseny. W pozostałych częściach polski takie inwestycje dokonują się najczęściej dzięki sprawnemu korzystaniu z funduszy strukturalnych UE. Prezydent Siemianowic ujawnił jednak, że wszystko to zasługa zawierzenia miastu Przenajświętszej Panience, które miało miejsce w 2015 r., już za jego kadencji.

– Po oddaniu wszystkiego Maryi udało się zrobić tyle rzeczy, ile przez ostatnie 20 lat nie udało się zrobić wszystkim prezydentom – podsumował krótko Rafał Piech..

Włodarz Siemianowic wyjaśnił też, jak doszło do tej owocnej współpracy. Wyznał, że jako młody chłopak nie lubił czytać książek, dopóki nie sięgnął po “książki oparte na faktach” i dowiedział się o metodzie zawierzania życia Maryi. – Gdzieś rodziło się to pragnienie oddania wszystkiego Jej – przyznał. I rzeczywiście dokonał tego.

W sieci zamieszczono nagranie wideo ze spotkania, zawierające zaskakujące kulisy zarządzania Siemianowicami, ujawnione przez Piecha. Z nieznanych jednak powodów usunięto je.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Na stokach Cytadeli uczczono pamięć pomordowanych działaczy

138 lat temu w Warszawie doszło do egzekucji 4 działaczy Socjalnorewolucyjnej Partii Prole…