Śledczy odmówili wszczęcia postępowania przeciwko prezydentowi Słupska. Chodziło o doniesienie w sprawie obrazy uczuć religijnych, a dokładniej – decyzje o nie wywieszeniu baneru z wizerunkiem Jana Pawła II na ścianie słupskiego ratusza i usunięcie portretu papieża z prezydenckiego gabinetu.

Kontrowersyjny papież Jan Paweł II / wikipedia commons
Kontrowersyjny papież Jan Paweł II / wikipedia commons

Donos na Roberta Biedronia złożył w czerwcu br. Ryszard Nowak z Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą. Były poseł Unii Pracy i Samoobrony od lat dziewięćdziesiątych zajmuje się tropieniem sekt, satanizmu i składaniem denuncjacji na osoby, które jego zdaniem dopuściły się znieważenia uczuć katolickiej ludności Polski.

Czym podpadł Nowakowi prezydent Słupska? – Bezprawnie usunął ze swojego gabinetu wizerunek świętego, który jest obiektem czci religijnej. Chroni go Kodeks Karny. Obraz pojawił się tam z woli Rady Miasta, a Biedroń ściągnął go po cichu, nie zapytał nikogo o zdanie – tłumaczy katolicki aktywista, który dodał również, że według niego prezydent obraz po prostu ukradł.

– Niczego nie ukradłem i nie zamierzam kraść, szczególnie w kwestii świętych. Każdy ma prawo złożyć takie zawiadomienie. Żyjemy w demokratycznym państwie, a prokuratura jest od tego, żeby to zbadać – odpowiedział mu Biedroń.

Okazało się, że prezydent nakazał przeniesienie portretu do galerii honorowych obywateli miasta, do których zalicza się również Jan Paweł II. Polityk uznał, że obecność takiego landszaftu w siedzibie władz miejskich stoi sprzeczności z zasadą neutralności światopoglądowej.

Nowak w zawiadomieniu wskazał również, ze Biedroń nie wywiesił wizerunku Jana Pawła II na ścianie magistratu w rocznicę jego śmierci, co miało rzekomo świadczyć o jego szczególnej niechęci do byłego władcy Watykanu. – Pan prezydent chce, by ratusz był miejscem neutralnym światopoglądowo, dlatego tego portretu zabrakło. To główny powód tej decyzji – tłumaczyła wtedy Karolina Chalecka z biura prasowego urzędu miasta.

Decyzja słupskiej prokuratury musi być dla Ryszarda Nowaka sporym rozczarowaniem. Śledczy nie dostrzegli bowiem w działaniach prezydenta Słupska znamion przestępstwa.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Bez cezury pajace! Niedługo przyjdzie prezio katoli Duda i PiS, będzie frajerzy padać na pysk przed glinianymi bałwanami i kiczowtymi obrazkami tzw. świętych!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Na stokach Cytadeli uczczono pamięć pomordowanych działaczy

138 lat temu w Warszawie doszło do egzekucji 4 działaczy Socjalnorewolucyjnej Partii Prole…