Ucierpi wizerunek knajpy Meat&Fit Slow Food w warszawskim Śródmieściu. Ale za takie incydenty płaci się wysoką cenę.

„To jest Polska, a ty powinieneś mówić po polsku. Jesteś czarnuchem” – powiedziała pracownica zza lady do klienta, robiąc gest „jakby chciała zwymiotować” – i ponoć straciła już pracę. Sprawę nagłośnili świadkowie rasistowskiego incydentu, a za nimi media.

Restauracja zareagowała szybko. Wydała specjalne oświadczenie, w którym właściciel zapewnił, że w jego knajpie nie ma miejsca na rasizm. Miał spotkać się z obrażonym czarnoskórym mężczyzną i jego znajomymi. „Chcieliśmy serdecznie przeprosić Azada i jego znajomych oraz wszystkie osoby, które poczuły się urażone zaistniałymi zdarzeniami. „Blisko 40 proc. naszych gości to klienci zagraniczni, a sam właściciel jest w związku małżeńskim z Hinduską kobietą i nie ma mowy ani miejsca w naszym lokalu na zachowania rasistowskie i ksenofobiczne” – czytamy w dokumencie. Firma ogłosiła też, że przekazała 300 zł na Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

To nie jedyny rasistowski incydent w ciągu kilku dni. 1 grudnia media donosiły, że policja zatrzymała 17-latków oskarżonych o wydeptanie w śnirgu ogromnych swastyk przed budynkami akademików w Białymstoku. W Bydgoszczy zaś w komunikacji miejskiej mężczyźni podający się za kontrolerów w ramach „wylegitymowania” szarpali, dusili i przygniatali do podłogi czarnoskórą Amerykankę.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. To jest nowy biznesplan Rafała Gawła. Nagłośnić coś albo wręcz wymyślić fake newsa ,a potem wymusić „dobrowolny” datek na Ośrodek. A „Lewica” łyka każdy wyskok tego oszusta, jak gęś kluski.

  2. Zdecydowanie można było lepiej spożytkować te pieniądze, niż na Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych..

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Większość Ukraińców opowiada się za zastąpieniem prezydenta Zełenskiego szefem parlamentu

Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii (KMIS) przeprowadził ogólnoukraińskie badanie …